Liepājas Reģionālā vides pārvalde (LRVP) nevar piemērot naudas sodu Sergeja Zaharjina piejūras īpašumā "Marijas" Nīcas novadā konstatētajiem Aizsargjoslu likuma pārkāpumiem, ziņo BNS.

Liepājas Reģionālā vides pārvalde (LRVP) nevar piemērot naudas sodu par miljonāra "Liepājas metalurga" līdzīpašnieka, sporta kluba ''Liepājas metalurgs'' prezidenta Sergeja Zaharjina piejūras īpašumā "Marijas" Nīcas novadā konstatētajiem Aizsargjoslu likuma pārkāpumiem, jo iestājies noilgums, ziņo BNS.

LRVP direktora vietnieks Roberts Bērziņš aģentūrai BNS pastāstīja, ka kopš būvju nodošanas ekspluatācijā pagājis vairāk nekā gads, līdz ar to saskaņā ar Administratīvā pārkāpuma likumu sodu īpašniekam vairs nevar piemērot.

Zaharjina īpašumā konstatēts, ka, pārkāpjot aizsargjoslas likumu, uzceltas septiņas būves, tostarp baseins, tenisa korti un vairākas ēkas. Par to vides uzraugi sastādījuši aktu.

TV3 raidījums "Nekā personīga" iepriekš ziņoja, ka Zaharjina piejūras īpašumā sešu būvju vietā uzceltas 13 ēkas. Pēc raidījuma rīcībā esošā nekustamā īpašuma inventarizācijas plāna var secināt, ka sākotnējā apbūves platība pārsniegta gandrīz piecas reizes.

Mājai ir vairāk nekā 400 kvadrātmetru. To atjaunojot, tā uzcelta četras reizes lielāka nekā iepriekšējā, kas ir pretrunā ar aizsargjoslu likumu, kurš noteic, ka, rekonstruējot 300 metru piejūras joslā esošās ēkas, tās nedrīkst pārsniegt iepriekšējo būvapmēru.

Aizsargjoslu likums atsevišķos gadījumos atļauj palielināt ēku būvniecības apmēru, piemēram, ja būvi paredz pašvaldības teritorijas plānojums. Tas Nīcas pagastam tika apstiprināts 2007.gada septembrī, laikā, kad Zaharjina dzīvojamā ēka jau bija uzcelta.

"Nekā personīga" arī vēstīja, ka 2005.gadā – aktīvākajā Zaharjina īpašuma celtniecības laikā – pie īpašuma tika norakta kāpa un izbūvēts bruģēts celiņš uz jūru. Liepājas Reģionālā vides pārvalde atzina nodarījumu par nelikumīgu. Sods par to pienācās līdz 1000 latu, taču Zaharjinam sodu neuzlika.

Nekustamo īpašumu "Marijas" Pērkonē Zaharjins iegādājās 90.gadu vidū. 2000.gadā īpašums ierakstīts zemesgrāmatā, kad Zaharjins kļuva par Latvijas pilsoni.

SK ''Liepājas metalurgs'' ietilpst Latvijas virslīgas futbola komanda ar šādu nosaukumu un hokeja komandas, kas spēlē Baltkrievijas un Latvijas čempionātos.