Tieši pirms gada portāls irliepaja.lv nosūtīja lasītāja jautājumu Nīcas novada mēram Agrim Petermanim par bīstamu objektu viņa vadītās pašvaldības teritorijā. Runa bija par 7 metrus dziļu betona "caurumu" kāpās, teritorijā, kas, kā apliecina portāla rīcībā esošā informācija, ir bijušā "Liepājas metalurga" akcionāra Sergeja Zaharjina īpašums "Marijas" Nīcas novada Grīnvaltu ciemā.
Arī pēc gada šī septiņus metrus dziļā, vaļējā šahta joprojām nav aizbērta! Bīstams izskatās arī līdzās esošais betona tornis, kas kalpo kā atskaites punkts gan skrējējiem, gan nūjotājiem, kuri no Liepājas dodas dienvidu virzienā. Arī taku, kas vijas gar bīstamo objektu, iecienījuši nūjotāji, riteņbraucēji vai garākās pastaigās devušies liepājnieki.


Par to, ka šie objekti atrodas uz privātas zemes, nevēsta ne uzraksti, ne brīdinājuma zīmes.


Pirms gada uz jautājumiem – kāpēc šāds bīstams objekts joprojām atrodas viegli pieejamā, nenorobežotā teritorijā?; ko pašvaldība ir darījusi vai darīs, lai pasargātu gan savus iedzīvotājus, gan dabas tūristus? –


Agris Petermanis, atsaucoties uz virkni Civillikuma pantu par privātīpašumu, atbildēja, ka "ir ļoti rūpīgi jāizvērtē", vai vaļējā šahta kāpās "ietverama to būvju sarakstā, par kuru neuzturēšanu jāpiemēro administratīvā atbildība".


Šādu sarakstu, pēc Petermaņa sacītā, bija paredzēts iekļaut tobrīd topošajos pašvaldības saistošajos noteikumos "Par Nīcas novada teritorijas kopšanu un būvju uzturēšanu".


Gads ir pagājis, vaicāts, vai noteikumi ir apstiprināti un vai tajos iekļautas arī bīstamās būves, kas atrodas uz "Mariju" zemes, Petermanis uzreiz atbildēt nevarēja, taču solīja noskaidrot.


Šāda atbilde atgādina bailīgu trusīti, ko nohipnotizējusi milzu čūska, bet tikmēr Nīcas novadā esošās "milzu lamatas" (PSRS krasta aizsardzības baterijas paliekas) gaida savu upuri.