Divi liepājnieki, otrdien, 21.maijā, nūjojot gar jūras malu Nīcas novada Jūrmalciema teritorijā, pāris kilometrus garā posmā uzdūrušies trim beigtiem roņiem.

Portāla lasītājs raksta: "Vakar bijām aizbraukuši uz Jūrmalciema pludmali panūjot. Gājām gar jūras krastu virzienā no Jūrmalciema centra pludmales (tur kur laivu piestātne) uz Papes pusi. Pēc trim kilometriem uzdūrāmies milzīgam beigtam ronim trūdēšanas sākumstadijā. Pēc tam viena kilometra robežās vēl diviem beigtiem roņiem, kas bija jau sākuši sadalīties.

Izskatās, ka tie tur guļ jau labu laiku. Roņi patiešām lieli, pēc izmēriem – pieaugušie, nevis mazuļi. Smaka – diezgan nepatīkama, sevišķi vēja pusē. Jaunībā strādājām par prokuratūras izmeklētājiem, tādēļ esam pieraduši redzēt beigtus ķermeņus sadalīšanās stadijā un situāciju uztvērām mierīgi. Tomēr domāju, ka lielākā daļa atpūtnieku reaģētu trauksmaināk".

Lasītājs jautā:"Vai Nīcas novada pašvaldībā vispār kāds nodarbojas ar izskaloto beigto dzīvnieku aizvākšanu no pludmales. Šāda problēma var atbaidīt ne vien vietējos atpūtniekus, bet arī tūristus".   

Sazinoties ar novada domes priekšsēdētāju Agri Petermani, portals irliepaja.lv noskaidroja, ka beigtos dzīvniekus no pludmales aizvāc, un šo darbu organize pašvaldības policija.

"Rīkojamies, kolīdz saņemam informāciju," apgalvoja Petermanis. Novada vadītājs pastāstīja, ka pirmdien, 20.maijā, pašvaldība savā 24 kilometrus garajā jūras piekrastē savākusi deviņus beigtus roņus, turklāt vairāki no tiem bijuši nogalināti ar lodes šāvieniem. Mērs pieļāva, ka tas tāpēc, ka beigtos dzīvniekus jūra atnesusi no Lietuvas, kur roņi nav aizsargājami dzīvnieki.

Runājot par portāla lasītāja redzētajiem trim beigtajiem roņiem sadalīšanās stadijā, Petermanis pieļāva, ka beigtie dzīvnieki šādā stāvoklī izskaloti no jūras.

Nīcas mērs aicināja nekavējoties sazināties ar pašvaldību, ja kaut kur pludmalē tiek atrasts beigts dzīvnieks, gan uzsverot, ka ne visa pludmale līdz Lietuvas robežai ir Nīcas novadam piederīga – arī Rucavas novadam ir sava jūras piekrastes teritorija, kuru uztur kārtībā Rucavas pašvaldība.