Liepājas pašvaldība aktīvi iesaistījusies "Liepājas metalurga" profesionālo sporta komandu darbības nodrošināšanā un uz futbola un hokeja komandu nākotni raugās cerīgi.

Tā intervijā "Rietumu Radio" sacīja Liepājas pilsētas domes Sporta pārvaldes vadītājs Artis Lagzdiņš, ziņo LETA.

"Šobrīd notiek aktīvas diskusijas, un 18.decembrī, kad visi futbolisti atgriežas no atvaļinājuma, vajadzētu būt skaidrībai par futbola komandas nākotni," sacīja Lagzdiņš un pauda cerību, ka šis termiņš netiks atlikts.

Viņš uzsvēra, ka pašvaldība ir aktīvi iesaistījusies, taču tā nebūs komandas menedžeris vai dibinātājs. "Mēs varam būt tikai viens no partneriem," sacīja Lagzdiņš. "Man patlaban nav informācijas, cik lielam jābūt futbola komandas budžetam, taču hokeja komandai, lai varētu spēlēt Latvijas čempionātā, vienai sezonai nepieciešami aptuveni 200 000 latu. Tas varētu būt pietiekami reāli, lai ar partneru atbalstu Liepājā atgrieztos meistarkomanda."

Hokeja kluba pārstāvji nākamajā sezonā cer atgriezties Baltkrievijas atklātajā čempionātā, taču viņiem ir nedaudz vairāk laika, līdz nākamā gada maijam, kad sākas gatavošanās nākamajai sezonai, sacīja Lagzdiņš.

"Skatīsimies, vai viņiem tas izdosies. Katrā ziņā - vēl diezgan liels darbs ir priekšā," sacīja Lagzdiņš.

Kopumā maksātnespējīgās AS "Liepājas metalurgs" paspārnē strādājošo bērnu un jauniešu futbola un hokeja programmu pārņemšana Liepājas pašvaldībai nākamgad izmaksās aptuveni 500 000 līdz 600 000 latu. "Līdz ar šī sporta kluba pārņemšanu pašvaldības izdevumi sportam palielināsies par aptuveni ceturto daļu, līdz ar to tas ir diezgan liels kumoss," sacīja Lagzdiņš, vienlaikus uzsverot, ka pašvaldība, plānojot nākamā gada budžetu, ar šādu summu ir rēķinājusies un 1.janvārī "Liepājas metalurga" sporta klubs turpinās darbu kā pašvaldības sastāvdaļa - futbols un hokejs Liepājā turpinās attīstīties.

Sporta klubā "Liepājas metalurgs" darbojas vairāk nekā 600 audzēkņu un 20 treneru, savukārt kopējais audzēkņu skaits Liepājas sporta sistēmā svārstās no 2800 līdz 3000, pastāstīja Lagzdiņš.

Jau ziņots, ka Liepājas dome nolēmusi pārņemt savā pārziņā bērnu un jauniešu sporta kluba "Liepājas metalurgs" realizēto profesionālās ievirzes sporta izglītības programmu īstenošanu.

Liepājas tiesa 12.novembrī nolēma izbeigt finanšu grūtībās nonākušā uzņēmuma "Liepājas metalurgs" tiesiskās aizsardzības procesu (TAP) un sākt uzņēmuma maksātnespējas procesu, par tā administratoru ieceļot līdzšinējo TAP administratoru Haraldu Velmeru. Tas nozīmē, ka "Liepājas metalurgs" pilnībā pāriet maksātnespējas administratora Velmera pārraudzībā, kura uzdevums būs sešu mēnešu laikā sagatavot uzņēmumu pārdošanai.

Nonākot finanšu grūtībās, "Liepājas metalurgs" jau pavasarī pārtrauca ražošanu. Valsts kase jūlijā no valsts budžeta līdzekļiem samaksāja "Liepājas metalurga" vietā visu rūpnīcas parādu Itālijas bankai "UniCredit" - 67 465 056 eiro jeb 47 414 711 latus. Pirms tam aprīlī Valsts kase Itālijas bankai veica rūpnīcai valsts galvotā kredīta pamatsummas daļas maksājumu 6 128 456 eiro (4 307 103 latu) apmērā.