Viens no visu laiku labākajiem Latvijas futbolistiem Māris Verpakovskis grasās noslēgt futbolista karjeru un tuvākajā laikā uzņemsies jaunizveidotā "Liepājas" kluba vadīšanu.

To sarunā ar aģentūru LETA atklāja sporta kluba "Liepājas metalurgs" bijušais direktors Ilgvars Šēns.

Kā zināms, ceturtdien tika panākta principiāla vienošanās par Latvijas "SMScredit.lv Virslīgas" kluba "Liepāja" dibināšanu, kas jau šajā sezonā startēs vietējā čempionātā.

Latvijas Futbola federācijas (LFF) ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis apstiprināja, ka laika gaitā kluba darbībā iesaistīsies Verpakovskis, kurš drīzumā plāno atgriezties Liepājā un uzņemties kluba vadīšanu.

Savukārt Šēns sarunā ar aģentūru LETA atklāja, ka 34 gadus vecais Verpakovskis, kurš šobrīd spēlē Grieķijas augstākās līgas klubā "Ergotelis", gatavojas noslēgt futbolista karjeru un jau pirmdien būt Liepājā, lai uzsāktu jaunās komandas vadīšanu.

"Saruna ar Verpakovski par kluba vadīšanu bija jau novembrī, taču pēcāk tas nedaudz noklusa," pauda Šēns, kurš atzina, ka vēlāk puses pie sarunu galda atgriezušās un esot panākta gaidītā vienošanās. Tiesa, bijušais sporta kluba direktors neatklāja, vai Verpakovskis vienības vadīšanā iesaistīsies arī ar saviem finansiālajiem līdzekļiem.

Kā zināms, Verpakovskis iepriekšējā gadā paziņoja, ka nepalīdzēs Latvijas valstsvienībai nākamajā atlases ciklā uz 2016.gada Eiropas čempionātu.

Verpakovskis Latvijas izlases rindās aizvadījis 103 spēles un guvis 29 vārtus, būdams tās visu laiku rezultatīvākais futbolists.

Karjeras sākumā Verpakovskis spēlēja Latvijas komandās "Liepājas metalurgs" un Rīgas "Skonto", bet 2003.gadā tika pārdots slavenajai Ukrainas vienībai Kijevas "Dinamo".

Turpinājumā viņš bijis izīrēts arī Horvātijas vienībai Splitas "Hajduk", kā arī Spānijas klubiem Vigo "Celta" un "Getafe", bet 2009.gadā arī pirmoreiz tika izīrēts uz "Ergotelis". Vēlāk viņš pievienojās arī Azerbaidžānas komandai "Baku", bet pērn atgriezās "Ergotelis" sastāvā, kurai šosezon palīdzēja iekļūt Grieķijas superlīgā.