Ceturtdien panākta principiāla vienošanās, ka nākamās sezonas Latvijas "SMScredit.lv Virslīgas" futbola čempionātā startēs jauns klubs ar nosaukumu "Liepāja".

To aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas Futbola federācijas (LFF) ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis.

Kā ziņots, sporta kluba "Liepājas metalurgs" bijušais direktors Ilgvars Šēns janvāra vidū atklāja, ka visi futbola komandas spēlētāji atbrīvoti no līgumiem un vienība oficiāli beigusi pastāvēt. Tikmēr sarunā ar virslīgas vadību Šēns lūdzis mēnesi laika jauna investora atrašanai, uzsverot, ka cerības nav zaudētas.

Šēns sarunā ar Latvijas medijiem iepriekš izteicies, ka nesen izjucis viens no investoru piesaistes variantiem, tomēr pēc ceturtdienas tikšanās starp LFF vadību, Liepājas domes cilvēkiem un vietējo futbola sabiedrību parādījusies jauna cerība.

Konsultatīvajās sarunās piedalījās visa pilsētas sporta vadība, ieskaitot Šēnu un līdzšinējo "Liepājas metalurga" galveno treneri Jāni Intenbergu, kā arī Liepājas domes priekšsēdētāju Uldi Sesku. Visas puses principiāli vienojušās, ka tiks dibināts jauns virslīgas klubs, kura nosaukums, visticamāk, būs "Liepāja". Mežeckis uzsvēra, ka šis ir pozitīvs sākums plāniem klubu izveidot startam jau gaidāmajā virslīgas sezonā, izsakot cerību, ka negaidīti pārsteigumi vai pēkšņas izmaiņas šo projektu neietekmēs.

Mežeckis apstiprināja, ka laika gaitā kluba darbībā iesaistīsies viens no visu laiku labākajiem Latvijas izlases futbolistiem Māris Verpakovskis, kurš drīzumā plāno atgriezties Liepājā un uzņemties kluba vadīšanu.

Verpakovskis pašlaik pārstāv Grieķijas augstākās līgas klubu "Ergotelis", ar kuru 34 gadus veco uzbrucēju saista līgums līdz šīgada vasarai. Visu laiku rezultatīvākais Latvijas izlases spēlētājs dzimis Liepājā un tieši šīs pilsētas klubā sācis savas profesionālās gaitas, bet Liepāju pametis 2000.gadā.

Mežeckis prognozēja, ka līdz brīdim, kad Verpakovskis reāli sāks strādāt ar klubu, vadīšanas pienākumus veiks vietējā sporta skola un Dzintars Kazaks.

LFF ģenerālsekretārs klubam piesaistītās finanses plaši nekomentēja, vien piebilstot, ka ir atrasta reāla un konstruktīva iespēja. Nākamnedēļ visas iesaistītās puses plāno tikties vēlreiz, bet Mežeckis cer, ka pilsētā esošā futbola bāze un infrastruktūra ļaus visiem organizatoriskajiem jautājumiem ritēt gludi.

Kā zināms, Liepājas domes Sporta pārvaldes vadītājs Artis Lagzdiņš sarunā ar aģentūru LETA iepriekš atzina, ka Latvijas trešā lielākā pašvaldība futbola un hokeja komandai būtu gatava būt kā partnere, nevis kā uzturētāja. Tikmēr "Liepājas metalurga" paspārnē strādājušās bērnu un jauniešu futbola un hokeja programmas pārņēmusi tieši pilsētas pašvaldība.

"Liepājas metalurga" futbola komanda divas reizes triumfējusi Latvijas čempionātā, bet vienreiz – valsts kausa izcīņā.