Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks uzdevis nodrošināt Liepājas futbola vēstures simbolu saglabāšanu stadionā "Daugava" un nepieļaut to iznīcināšanu.

Reaģējot uz pirmdien saņemto Liepājas futbola entuziastu, spēlētāju un fanu atklāto vēstuli, Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks uzdevis Liepājas Olimpiskā centra vadībai, kas pārņēmusi sporta stadionu "Daugava" un "Olimpija" apsaimniekošanu no "Liepājas metalurga", nodrošināt futbola vēstures simbolu saglabāšanu un nepieļaut to iznīcināšanu.

"Sporta klubs "Liepājas metalurgs" ne reizi vien ir licis izskanēt Liepājas vārdam, tāpēc nevar būt ne runas par šo vēstures liecību iznīcināšanu. To esmu pārrunājis arī ar Liepājas Olimpiskā centra vadību un saņēmis apliecinājumu, ka tiks saglabāti gan informatīvie stendi, gan fotoattēli, respektējot sporta kluba "Liepājas metalurgs" devumu septiņpadsmit gadu garumā gan Liepājas, gan visas Latvijas sporta dzīvē," norāda Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.

Kā skaidro stadionu apsaimniekotāja Liepājas Olimpiskā centra valdes priekšsēdētājs Gatis Griezītis, ir plānots noņemt tikai uzņēmuma "Liepājas metalurgs" logo pie stadionu ieejas un nosaukuma uzrakstiem, lai neradītu iespējamus pārpratumus stadiona apmeklētājiem, taču visi informatīvie stendi un vēsturiskās galerijas plānots saglabāt un pat papildināt. "Liepājas Olimpiskais centrs vienmēr ir izturējies ar cieņu un pietāti pret Liepājas sportu un tā vēsturi, tai skaitā arī futbolu un tā sasniegumiem. Sporta kluba "Liepājas metalurgs" nozīme  pilsētas sporta vēsturē ir ierakstīta ar zelta burtiem, tādēļ apsvērta arī iespēja "Daugavas" stadiona teritorijā izveidot Liepājas futbola vēstures ekspozīciju, kurā nozīmīga loma tiktu atvēlēta sporta klubam "Liepājas metalurgs"," skaidro Liepājas Olimpiskā centra valdes priekšsēdētājs Gatis Griezītis.

Lai īstenotu šo ieceri, Olimpiskais centrs cer uz bijušā sporta kluba funkcionāru, treneru, spēlētāju un atbalstītāju ieinteresētību un atsaucību, līdzdarbojoties kvalitatīvas, interesantas un aizraujošas ekspozīcijas izveidē, kura būtu interesanta ne tikai liepājniekiem, bet veidotos arī kā jauns apskates objekts Liepājas viesiem, informē Liepājas domes priekšsēdētāja padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos Andrejs Rjabcevs.