Liepājas partija šodien, 31.martā, Centrālajai vēlēšanu komisijai iesniegusi kandidātu sarakstu un 4000 zīmju vēlēšanu programmu 5. jūnijā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām. Kopskaitā sarakstā iekļauti 18 kandidāti, starp kuriem ir gan esošie deputāti un pilsētā nozīmīgu nozaru vadītāji, gan arī politikas jaunpienācēji, kas vēlēšanās kandidēs pirmo reizi.

No Liepājas partijas ar pirmo kārtas numuru šoreiz pašvaldības vēlēšanās kandidēs pašreizējais domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš, kuram šīs būs pirmās vēlēšanas kā saraksta līderim, ar otro numuru seko pašvaldības komunikācijas padomnieks Andrejs Rjabcevs, savukārt pirmo trijnieku noslēdz ilggadīgais Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.

“Man pašam personīgi šī ir jauna loma – būt saraksta līderim. Uzņemos to ar vislielāko atbildību un nešauboties, jo jūtu savas komandas, partijas biedru, valdes un daudzu liepājnieku atbalstu. Uzkrājis politisko pieredzi, vadījis pilsētas attīstības projektus laikā, kad par katru no tiem bija tiešām jācīnās valdības, Saeimas un arī Briseles gaiteņos, esmu sasniedzis to punktu profesionālajā dzīvē, kad jāsper nākamais solis. Un vislabāk darīt to ar cilvēkiem, kuriem uzticos, ar kuriem esmu gatavs strādāt un turpināt sasniegt Liepājai kvalitatīvu izrāvienu kā ekonomikas attīstībā, tā izglītībā, kultūrā, pilsētvides apsaimniekošanā, sabiedrības līdzdalībā vai sociālajā nodrošinājumā. Šis ir pārmaiņu laiks sabiedrībā un pasaulē, daudzas lietas vairs nenotiek tā, kā tās ir notikušas agrāk. Arī Liepājas partijai šis ir jauns posms, un to parāda arī mūsu kandidātu komanda, kurā apvienojušās gan pamatīgas zināšanas un pieredze par pilsētas pārvaldību vai dažādu nozaru attīstību, gan arī jaunības ambīcijas un svaigs skatījums uz pilsētu un politiku kā tādu,” norāda saraksta līderis Gunārs Ansiņš.

Liepājas partijas sarakstā ar ceturto kārtas numuru iekļauts VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” valdes priekšsēdētājs Vilnis Vitkovskis, viņam seko Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas direktors Helvijs Valcis, Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere, LIAA Liepājas biznesa inkubatora vadītājs Gints Reķēns, SIA “Liepājas Reģionālā slimnīca” valdes priekšsēdētājs Edvīns Striks un Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieka vietnieks Uldis Hmieļevskis. Saraksta otro desmitnieku iesāk Liepājas teātra direktors Herberts Laukšteins, Futbola sporta skolas direktors Aivis Tints, BMX treneris Roberts Klēpis, Liepājas muzeja direktore Dace Kārkla un LOC Vieglatlētikas manēžas vadītājs Artis Lagzdiņš. Ar 15. kārtas numuru vēlēšanās pieteikta Liepājas Dizaina, mūzikas un mākslas vidusskolas direktore Inga Auziņa, viņai seko ārsts traumatologs-ortopēds Jānis Vozņesenskis, Liepājas Jūrniecības koledžas direktora vietnieks Jānis Džeriņš un sarakstu noslēdz pazīstamais vēsturnieks, Karostas aktīvists un Latvijas Rezerves virsnieku asociācijas Kurzemes reģiona nodaļas priekšnieks Juris Raķis.

Liepājas partijas valdes priekšsēdētājs Uldis Sesks, kurš šajās vēlēšanās sarakstā kandidēs ar trešo kārtas numuru, norāda, ka šāda izvēle bijusi apzināta un mērķtiecīga, jo šajās vēlēšanās Liepājas partija nes pārmaiņas. “Mēs dodam iespēju jaunajiem, nākamajai talantīgu politiķu-profesionāļu paaudzei. Tas ir pavisam dabisks process: laiks ābelei augt un laiks ābelei augļus nest. Arī sportā atlēti kļūst par treneriem, taču mans plecs un padoms allaž būs blakus, kad vien nepieciešams. Kā spēlējošais treneris – būšu klāt, darīšu, plānošu, strādāšu kopā ar komandu, taču šobrīd man pašam svarīgāk par politiskām ambīcijām un amatiem ir nodot tālāk savas zināšanas un pieredzi. Pasargāt jauno politiķu paaudzi no kļūdām, kuras pats dažkārt esmu pieļāvis, un iedvesmot uz veiksmēm un labiem darbiem. Es no visas sirds ticu, ka ikviena nākamā paaudze ir talantīgāka, gudrāka, cilvēcīgāka. Ikviena nākamā paaudze sevī nes iepriekšējo paaudžu uzkrāto pieredzi. Ja šo enerģiju liek lietā spēcīgā komandā, tad ticu, ka mums izdosies padarīt mūsu pilsētu vēl labāku, drošāku, cilvēcīgāku un visādi citādi – tādu, ar ko mums visiem lepoties vēl vairāk,” ir pārliecināts U.Sesks.

Liepājas partijas deputātu kandidātu sarakstā iekļautas trīs sievietes un 15 vīrieši, gandrīz 90% no kandidātiem ir ar augstāko izglītību, turklāt 78% kandidātu ir maģistra vai doktora grāds. Kandidātu vecuma amplitūda sniedzas no 26 gadiem līdz 66 un vidējais kandidāta vecums ir 46 gadi. Gandrīz 40% no visiem sarakstā iekļautajiem kandidātiem ir jaunpienācēji politikā un vēlēšanās kandidē pirmo reizi.

Liepājas partijai šīs būs piektās pašvaldību vēlēšanas, kurās tā piedalās ar savu sarakstu.

Kandidātu sarakstu iesniegšana 5. jūnija pašvaldību vēlēšanām sākās 17. martā un noslēgsies 6. aprīlī.