Ceturtdien, 4. jūlijā, Liepājas muzeja mazajā izstāžu zālē tika atklāta starptautisku atzinību guvušā Latvijas stikla mākslinieka un akvarelista Daiņa Gudovska izstāde "Ārpasaules klusais klaiņotājs". Šī ir pirmā Daiņa Gudovska personālizstāde Liepājas muzejā, informēja muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Rasa Zālīte.

Stikla mākslas izstādē Liepājas muzejā mākslinieks aicina palūkoties uz trauslo stikla mākslas pasauli klusa klaiņotāja acīm. Eksponētajos darbos tiek veikts nošķīrums no cilvēka būtības, saglabājot autora iekšējo psiholoģisko uztveres būtību.

Kā izstādes atklāšanā teica Liepājas muzeja direktore Dace Kārkla: "Dainis Gudovskis ir tas Latvijas stikla mākslinieks, kas laikmetīgo Latvijas stikla mākslu nes ārpus Latvijas robežām. Tas ir lieliski, ka šobrīd Liepājas muzejam ir uzdāvināta šāda veida izstāde, dodot iespēju izstādes apmeklētājiem novērtēt brīnišķīgu stikla mākslu, jo mākslinieks ir īsts formas meistars ar lielisku telpiskās kompozīcijas izjūtu."

Izstādes atklāšanā klātesošs bija arī pats mākslinieks Dainis Gudovskis. Viņš pauda pateicību par silto uzņemšanu Liepājas muzejā, norādot, ka bija vēlējies eksponēties tieši mazajā izstāžu zālē, jo viņu ārkārtīgi iejūsmina šī zona. Tāpat, atklāja Gudovskis, viņa dzīvē svarīga ir simfoniskā mūzika, dzeja, filozofija un māksla: "Man māksla ir metafizika starp dzimšanu un beidzamību. Tā izelpa, ko vari izdarīt starp šiem punktiem, ja Tu kaut ko spēj, ir fantastiska."

Atbildot uz jautājumu, kāpēc izstādei dots nosaukums "Ārpasaules klusais klaiņotājs", mākslinieks to skaidroja šādi: "Izstādes nosaukums ir metaforisks oksimorons, jo ārpasaule, īstenībā, nav nemaz tik tālu no tavas iekšējās pasaules. Tāpēc šī distance starp tām ir niecīga, bet, formulējot vienā atbildē: tas ir tik tāli un tik tuvi."

Mākslinieks izstādē atrāda to, ko var un ko jūt, cenšoties ārkārtīgi delikāti sajust izstāžu telpu Liepājas muzejā. Izstādē skatāmi vairāki darbu cikli, kas ir veltījumi māksliniekam nozīmīgiem cilvēkiem: tekstilmāksliniekam, arhitektam, domātajam, gleznotājam un Daiņa Gudovska izcilākajam personības izveidotājam Georgam Barkānam, mākslinieka tuvākajam draugam, Igaunijas stikla māksliniekam Ivo Lillam, mūziķim, tuvam draugam Jurim Kulakovam, kā arī starp darbiem ir veltījums franču komponistam un izcilam pianistam Erikam Satī (Erik Satie).

Izstāde "Ārpasaules klusais klaiņotājs" Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 aplūkojama līdz 2024. gada 1. septembrim.

Papildu uzziņai par izstādi un mākslinieku skatīt ŠEIT.