Piektdien, 24. novembrī, pulcējot vairāk nekā 1000 klausītāju gan tiešsaistē, gan klātienē, Liepājas 17.–19. gs. interjera muzejā "Hoijeres kundzes viesu namā" Kungu ielā 24 izskanēja konference "Koka arhitektūras dzīvotspēja mūsdienu pilsētvidē", portālu informēja interjera muzeja vadītāja Ieva Dzintare.

Konferences saturā tika iezīmēts Liepājas interjera muzeja – Kungu ielas 24 vēsturiskā nama atjaunotnes piemērs, kā arī izvērstas tēmas par vēsturiskās koka apbūves dzīvotspēju, restaurācijas procesiem un problēmām, kas saistītas ar vēsturiskās koka ēkas uzturēšanu un atjaunošanu gan pilsētas, gan Latvijas, gan Skandināvijas valstu kontekstā.

Konferenci atklāja Liepājas muzeja direktore Dace Kārkla un Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš, bet konferenci vadīja Liepājas Kultūras pārvaldes vadītāja vietnieks Nauris Lazdāns.

Plaši apmeklētajā konferencē referentiem un klātesošajiem speciālistiem citam citu papildinot, tika aplūkots plašs tēmu loks, izvēršot realizēto projektu un pieredžu piemērus, kā arī klātesošajiem interesentiem tika sniegtas atbildes uz interesējošiem jautājumiem, piemēram, par to, vai un kā ir iespējams gūt atbalstu kultūras pieminekļu saglabāšanai un atjaunošanai.

Pirmajā konferences daļā ar lasījumiem uzstājās Liepājas valstspilsētas galvenais arhitekts Uģis Kaugurs, būvpētnieks un viens no Kungu ielas 24 atjaunotnē iesaistītajiem speciālistiem – Juris Zviedrāns, mākslas vēsturniece un zinātniece, LZA Goda doktore Edvarda Šmite un Kuldīgas vecpilsētas pārvaldības speciāliste Sintija Vītoliņa.

Savukārt konferences otrajā daļā bija iespēja dzirdēt arhitektus Zaigu Gaili, Jāni Dripi un Ervīnu Kraukli, kā arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Dejas pedagoģijas katedras docenti un seno deju pasniedzēju Gunu Ezermali.

Konferenci rīkoja Liepājas 17.–19. gs. interjera muzejs "Hoijeres kundzes viesu nams" un Liepājas muzejs. Finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Konferences ieraksts pieejams Liepājas 17.–19. gs. interjera muzeja Facebook kontā.

Papildu uzziņai par programmu un referātu anotācijām skatīt ŠEIT.