"Romas dārza" kafejnīcā, malkojot labu kafiju ar manu draugu Ivaru Kesenfeldu, filozofiski pārrunājām pēdējās aktualitātes valstī un pilsētā.

Mūsu uzmanību šoreiz saistīja suņu pastaigu laukumā Zvejnieku alejā iecerētā Liepājas kurortoloģijas megaprojekta attīstības likstas.

Visupirms nacionālais lieluzņēmējs Andris Griģis grasījās tur attīstīt grandiozu SPA centru, no kura pēdējā stāva bija iecerēts vērot gan Gotlandi, gan Rucavas mežus. Diemžēl cilvēkam nepaveicās.

Pēc tam šo suņu pastaigu laukumu Liepājas dome par pustūkstoti eiro uzticēja (iznomāja) Aizkraukles bankai (ABLV Bank) kurortoloģijas attīstībai.

Bet atkal jauna šaize: tagad šim Zvejnieku alejas dižprojektam treknu krustu it kā pārvilcis Kims Čenuns (Raķešu vīrs) no Ziemeļkorejas*, kurš droši vien ar savtīgi aziātisku viltu iemānījis mūsu nacionālo Aizkraukles banku lielās nepatikšanās. Izskatās, ka tagad domei būs jāmeklē nākamais "kurortologs".

Bet vismaz ir arī labā ziņa – suņiem nekas nav pasliktinājies.

*ABLV Bank tiek saistīta ar naudas atmazgāšanas shēmām, kas palīdzējušas Ziemeļkorejas kodolieroču programmai, kā arī ar nelegālām darbībām Azerbaidžānā, Krievijā un Ukrainā.