Liepājā darba pietiek gan jaunajai pašvaldības dzīvnieku patversmei "Lauvas sirds", gan arī dzīvnieku patversmei Ezermalas ielā.

To intervijā "Rietumu Radio" sacīja pašvaldības dzīvnieku patversmes vadītāja Nora Brūdere, raksta LETA.

"Liepājā līdz šim darbojās viena dzīvnieku patversme Ezermalas ielā, bet ikviens cilvēks, kurš tajā ir bijis, ir pārliecinājies, ka tā ir pārpildīta, līdz ar to darba Liepājā pietiek divām un, manuprāt, arī trešajai dzīvnieku patversmei," sacīja Brūdere.

Jaunā pašvaldības dzīvnieku patversme vienlaikus spēj uzņemt 20 kaķus un 12 suņus, kopš trešdienas visas suņu vietas jau ir aizņemtas, tāpēc iedzīvotāji tiek aicināti pieņemt dzīvniekus savā aprūpē, sacīja Brūdere.

Februārī no jaunās patversmes adoptēti trīs dzīvnieki - divi suņi un viens kaķis, sacīja Brūdere. Katru dienu patversmē ierodas trīs četri cilvēki, kuri izsaka vēlēšanos ņemt savā aprūpē kādu dzīvnieku, taču "līdz gala rezultātam kaut kā pietrūkst".

"Man šķiet, ka tas ir tāds stereotips - ņemt dzīvnieku no patversmes, taču "Juglas patversmes" labais piemērs, piesaistot sabiedrībā zināmus cilvēkus, liek domāt, ka bilde nav tik melna, kā mēs dažkārt iedomājamies," sacīja Brūdere.

Tāpat "Lauvas sirds" vadītāja aicina iedzīvotājus ziedot līdzekļus un dzīvnieku pārtiku, jo pašvaldība finansē dzīvnieku uzturēšanos patversmē tikai 14 dienas.

"Tas nozīmē, ka pēc šīm 14 dienām likuma noteiktajā kārtībā dzīvnieki ir jāeitanizē," sacīja Brūdere. Viņa aicina cilvēkus palīdzēt ne tikai finansiāli, bet arī vest uz patversmi barību, lai pēc šīm divām nedēļām dzīvniekus varētu barot par saziedotajiem līdzekļiem.

Liepājas pašvaldības dzīvnieku patversmē, kas atrodas 14.novembra bulvārī 31/33, pastāvīgi strādā dzīvnieku kopējs un 24 stundas diennaktī dežurē sertificēts dzīvnieku ķērājs.

Patversmi apsaimnieko pašvaldības aģentūra "Nodarbinātības projekti", bet līgums par veterinārārsta un farmaceitiskos pakalpojumu sniegšanu Liepājas pašvaldības dzīvnieku patversmē noslēgts ar veterinārārsti Endiju Venškevicu.

Vienlaikus ar patversmes darbu Liepājā turpinās arī programmas "Noķer – sterilizē – atlaiž" īstenošana, kuru arī dzīvnieku aizsardzības organizācijas ir atzinušas par efektīvāko, pētot kaķu vairošanās ierobežošanas iespējas.

No pašvaldības budžeta patversmes darbībai šogad piešķirti 63 000 eiro.