Šonedēļ apciemojot pašvaldības dzīvnieku patversmi "Lauvas sirds", portāls irliepaja.lv pārliecinājās, ka tur valda miers un kārtība. Negaidītos apmeklētājus laipni sagaidīja patversmes vadītāja Nora Brūdere, dzīvnieku kopējs Gundars Landmanis, 14 gadus vecā Bosja, kas patversmē uzturas kopš februāra, un 11 gadus vecais Čārlijs, kas kļuvis gandrīz jau par pastāvīgu patversmes iemītnieku, jo dzīvo tajā piecus gadus.Portāls nebija vienīgais, kas tajā dienā apciemoja "Lauvas sirds" iemītniekus, pirms tam patversmē jau bija paviesojusies kāda liepājniece no Lielbritānijas.


"Uzņemt apmeklētājus piederas pie mūsu ikdienas darba," atzīst Landmanis.


Dzīvnieku kopējs Gundars Landmanis (no labās) sarunā ar Gunāru Silakaktiņu.


Pēcpusdienā patversmē ieradīsies arī veterinārārste Anna Briede, kura divreiz nedēļā dzīvniekus sterilizē, vakcinē, apkopj acis un ausis, attārpo un apgriež nagus, ja nepieciešams, pastāsta patversmes vadītāja.

Tāpat "Lauvas sirds" labprāt uzņem brīvprātīgos, kuri dzīvniekus izved pastaigās. Taču tikai no 18 gadu vecuma, piebilst Nora Brūdere.


Suņu voljēri, ko patversmei dāvināja SIA "Baltreids".


Četrkājaino iemītnieku patversmes ēkā gandrīz nav – bez Bosjas un Čārlija, kuri brīvi staigā pa teritoriju,


pārējie suņi saulainajā un siltajā laikā uzturas āra voljēros, tur tie arī nakšņo.

Savukārt kaķu mājas iemītniekiem ir iespēja pašiem izkāpt pa logu, lai tiktu āra voljērā, kas uzbūvēts tā, ka piekļaujas ēkai.

Kaķu voljērs ir savienots ar iekštelpu.


Bez astoņiem suņiem – Ārčija (10 gadi, patversmē uzturas 2 gadus), Hildas (8 gadi, patversmē 2 gadus), Rema (7 gadi, patversmē kopš oktobra), Zorro (7 gadi, patversmē kopš aprīļa), Fiļas (12 gadi, decembrī būs 3 gadi patversmē) un Pogas (dosies pie jaunā saimnieka pirmdien) – "Lauvas sirds" ir patvērums arī 32 kaķiem.


"Lauvas sirds" vadītāja Nora Brūdere ar Bosju un Čārliju.

Dzīvnieku patversme "Lauvas sirds"


2020. gadā:

Adoptēti – 50 kaķi, 19 suņi;

Šobrīd patversmē uzturas – 8 suņi un 32 kaķi (kopā ar karantīnas telpās esošajiem).

"Noķer, sterilizē, atlaid" programmas ietvaros sterilizēti – 432 kaķi.

Šogad patversmē nonākuši 65 saimnieku noklīduši suņi.