Iedzīvotāji, kuru daudzīvokļu namu pagalmos uzturas klaiņojoši kaķi, var pieteikties jau ilggadējai Liepājas valstspilsētas pašvaldības īstenotajai programmai "Noķer – sterilizē – atlaiž", portālu irliepaja.lv informēja pašvaldība. Tās ietvaros tiek veikta dzīvnieku sterilizācija un atgriešana uzturēšanās vietā.

Mājas apsaimniekotāji vai iedzīvotāji, kuri ar programmas palīdzību ir gatavi risināt bezsaimnieka kaķu problēmu, aicināti par kaķu sterilizēšanu ziņot pašvaldībai šādos veidos: elektroniski, aizpildot pieteikuma veidlapu ŠEIT, zvanot Liepājas valstspilsētas pašvaldības administrācijas Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļai pa tālruni 63 404 744 vai rakstot uz pasts@liepaja.lv, norādot adresi, aptuveno kaķu skaitu, kontaktpersonu, kas apņemas rūpes par kaķiem un telefona numuru.

Bezsaimnieka kaķu izķeršanu veic Liepājas pilsētas pašvaldības dzīvnieku patversmes "Lauvas sirds" dzīvnieku ķērāji. Saņemot un apstiprinot pieteikumu, iepriekš sazinoties ar norādīto kontaktpersonu, adresē ieradīsies dzīvnieku ķērājs, kurš kaķus noķers un nogādās pie veterinārārsta, kur kaķi tiks sterilizēti un apzīmēti. Sterilizētos dzīvniekus var atpazīt pēc nogriezta kreisās auss galiņa. Šāds griezums ausī kaķim nav sāpīgs un neietekmē tā dzīves kvalitāti. Pēc vienas vai divām diennaktīm bezsaimnieka kaķus nogādā atpakaļ viņu pastāvīgajā mītnes vietā. Gadījumos, ja dzīvnieks ir vecs un slims, viņu iemidzina.

Lai neveidotos situācija, ka pieteiktajās adresēs, veicot bezsaimnieka kaķu izķeršanu, tiek noķerts arī laukā izlaists mājas kaķis, dzīvnieka īpašniekam jānodrošina, lai kaķim, atrodoties ārpus tā īpašnieka dzīvesvietas, būtu aplikta kakla siksna ar norādi par dzīvnieka īpašnieka tālruni.

Programma Liepājas pilsētā darbojas jau kopš 2009. gada. No 2014. līdz 2020. gada kopumā saņemti un realizēti 5 867 pieteikumi, kastrējot 1 975 runčus un sterilizējot 2 798 kaķenes. Kopš 2014. gada līdz šim brīdim eitanizēti 1 136 veci un slimi dzīvnieki. 2021. gadā līdz šim brīdim programmas ietvaros kastrēti 133 runči un sterilizētas 208 kaķenes.

Vairāk informācijas par sterilizācijas procesu ŠEIT.