Lai veicinātu iedzīvotāju plašāku iesaistīšanos bezsaimnieku kaķu aprūpē un apkārtējās vides sakārtošanā, ir izveidota iespēja elektroniski pieteikt savas daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas bezsaimnieku kaķus pašvaldības finansētajā programmā "Noķer, sterilizē, atlaiž", informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Elektroniskā reģistrēšana iedzīvotājiem atvieglos daudzdzīvokļu māju apkārtnē mītošo kaķu pieteikšanu programmai, uzlabos pieteikuma izskatīšanas procesu, kā arī pieteicējam, ielogojoties savā profilā, būs iespēja sekot līdzi izpildes statusam. Ja, piemēram, tiks pieteikti trīs kaķi, bet noķerts viens, tad līdz izpildes beigām pieteiktā adrese būs ar atzīmi "procesā", bet, ja sterilizācija izpildīta, būs redzama atzīme "pieteikums izpildīts".

Mājas apsaimniekotāji vai iedzīvotāji, kuri ar programmas palīdzību ir gatavi risināt bezsaimnieka kaķu problēmu, aicināti rakstīt iesniegumu par šo kaķu sterilizēšanu. To var izdarīt:
• elektroniski, aizpildot pieteikuma veidlapu pašvaldības mājaslapā www.liepaja.lv sadaļā "Bezsaimnieka kaķi":
• rakstot iesniegumu Liepājas pašvaldības administrācijas Vides nodaļai, norādot adresi, aptuveno kaķu skaitu, kontaktpersonu, kas apņemas rūpes par kaķiem un telefona numuru.

Saņemot un apstiprinot pieteikumu, iepriekš sazinoties ar norādīto kontaktpersonu, adresē ieradīsies dzīvnieku ķērājs, kurš kaķus noķers un nogādās pie veterinārārsta, kur kaķi tiks sterilizēti un apzīmēti. Sterilizētos dzīvniekus var atpazīt pēc nogriezta kreisās auss galiņa. Šāds griezums ausī kaķim nav sāpīgs un neietekmē tā dzīves kvalitāti. Pēc vienas vai divām diennaktīm bezsaimnieka kaķus nogādā atpakaļ viņu pastāvīgajā mītnes vietā. Gadījumos, ja dzīvnieks ir vecs un slims, viņu iemidzina.
 
Lai ierobežotu bezsaimnieka kaķu vairošanās iespējas, pašvaldība no 2008. gada īsteno programmu "Noķer, sterilizē, atlaiž", kuras uzdevums ir klaiņojošo dzīvnieku sterilizācija. Programmā var pieteikt daudzdzīvokļu mājas, kuru pagalmos dzīvo bezsaimnieka kaķu kolonijas.

Lai neveidotos situācija, ka pieteiktajās adresēs, veicot bezsaimnieka kaķu izķeršanu, tiek noķerts arī laukā izlaists mājas kaķis, dzīvnieka īpašniekam jānodrošina, lai kaķim būtu aplikta kakla siksna ar norādi par dzīvnieka īpašnieka tālruņa numuru. Jāņem vērā, ka dzīvnieka īpašniekam jānodrošina, lai viņa kaķis, kas ir vecāks par sešiem mēnešiem un uzturas ārpus dzīvesvietas, ir sterilizēts.

Jautājumiem par programmu "Noķer, sterilizē, atlaiž" var sazināties ar Liepājas pašvaldības administrācijas Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļu, zvanot pa tālruni 63 404 744.

Atgādinām, ka par klaiņojošu, bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušu, agresīvu un bojā gājušu dzīvnieku, kā arī, konstatējot sava mājdzīvnieka pazušanu, ir jāziņo Liepājas pilsētas pašvaldības dzīvnieku patversmei "Lauvas sirds", patversmes darba laikā zvanot pa tālruni 63 443 909 vai 26 660 552. Pēc patversmes darba laika, brīvdienās vai svētku dienās zvanot patversmes dzīvnieku ķērājam pa tālruni: 26 660 552.

Plašāka informācija: liepaja.lv/bezsaimnieka-kaki.