Kādi tik nav redzēti pašdarināti mitekļi sētas kaķiem – no pusizjukušām kartona kastēm līdz kādai ārā izmestai vecai mēbelei. Taču pie ceriņkrūma skvēriņā starp Klaipēdas ielu un Uliha ielu pavisam nesen uzradies glīts kaķu namiņš. Izrādās, tā autors ir mākslinieks Krists Erbs.


Liepājnieks Krists Erbs, bieži braukādams pa pilsētu ar riteni un vērodams apkārtni, pievērsis uzmanību bezsaimnieku kaķiem, kurus līdzcietīgi cilvēki gan pabaro, taču pajumti nav devuši, vai arī ticis sameistarots kas gaužām nepievilcīgs. Tikai pāris "civilizētu" kaķu māju esot izdevies redzēt Karostā. Iespējams, tās, kas tapa pērn, kad Liepājas novada fonds, sadarbībā ar Liepājas domes Vides nodaļu, īstenoja projektu – divu pašvaldības izstrādātajiem ieteikumiem un dzīvnieku labturības principiem atbilstošu kaķu māju izgatavošanu un uzstādīšanu.


Kristam redzētais aizķēries prātā, un, kad kādu dienu savā šķūnītī ieraudzījis divas vecas koka kartupeļu kastes, bijis skaidrs, ka te varētu tapt vismaz viena pieklājīga māja kaķiem.


"Nolēmu, ka nav liela māksla kastes sazāģēt malkā, labāk īstenošu nelielu labdarības akciju un uztaisīšu sava rajona kaķiem "dizaina māju"," stāsta Krists.


Tā arī izdarījis – uztaisījis namiņu, kuram otrajā stāvā ir pat stiklots logs no vecas veļasmašīnas, "lai kaķi var paskatīties laukā", nokrāsojis, bet, galvenais, ka minči jaunās mājas ir pieņēmuši.


Vaicāts, vai ir gatavs uztaisīt vēl citas kaķu mājas, Krists Erbs atbild: "Nav problēma. Ja ir interese, lūdzu!"


Sazināties ar Kristu var Facebook.