Pilsētas galvenā māksliniece Agita Ansule piektdien sveica trīs „soliņu aptaujas” uzvarētājus, dāvinot „Depo” dāvanu kartes.

Balsot par sev tīkamāko soliņu varēja mēneša garumā domes mājaslapā.  

No 12 plenēra laikā tapušajiem un tagad Jūrmalas parkā savu vietu atradušajiem soliem par balsotāju favorītu kļuva „Jūrmalas soliņš”, ko izgatavojis Renārs Šliseris (1424 balsis). Kā balvu meistars saņēma pašvaldības sarūpēto „Depo” dāvanu karti 200 latu vērtībā. Dāvanu karti par Ls 150 saņēma „Stūra soliņa” autors Guntis Jekste (1157 balsis), bet pie Ls 50 vērtām kartēm tika mākslinieki Krists Erbs (soliņš „Konference”, 646 balsis) un Edijs Ābele („Sols – riteņu novietne”, 582 balsis). Jau iepriekš paši soliņu autori nominācijā „Meistarstiķis” bija izvēlējuši Alvja Vitrupa „Saules gredzenu”, kura autors arī saņēma dāvanu karti Ls 50 vērtībā.

Sarunā pie kafijas tases domes izpilddirektora vietnieks Mārtiņš Tīdens atzina, ka no 48 konkursam iesniegtajām skicēm atlasīt piešķirtajam finansējumam atbilstošu skaitu – 12 – nav bijis viegls uzdevums, jo „visi darbi bija interesanti, katrā bija sava „odziņa””. Tīdens arī rosināja meistarus nākt uz domi un ieteikt „jaunas idejas un tēmas, kā varētu pilsētas vidi izmainīt, lai pašiem liepājniekiem un pilsētas viesiem būtu prieks”.

Renārs Šliseris, savukārt, atzina, ka bijis prieks piedalīties plenērā un īpašs prieks, ka sev un citiem par brīnumu izdevies izmēros ievērojamo solu pabeigt laikā. Guntis Jekste, kurš ar savu darbu publiskajā telpā iznācis pirmo reizi, savukārt, atzina, ka sapratis – „Stūra soliņš” varētu būt vēl apjomīgāks, nekā ir šobrīd. Krists Erbs rosināja pašvaldību biežāk rīkot „Dizaina soliņam” līdzīgus plenērus un konkursus, kam piekrita arī pārējie solu autori.