Pašvaldība arī šogad noslēgusi līgumu ar Endiju Venškevici, kura likvidējusi savu uzņēmumu, par veterinārārsta pakalpojumiem pašvaldības dzīvnieku patversmei.

29.janvārī noslēdzās pašvaldības aģentūras "Nodarbinātības projekti" cenu aptauja par veterinārārsta un farmaceitiskajiem pakalpojumiem pašvaldības dzīvnieku patversmei "Lauvas sirds", kurā, piedāvājot līgumcenu 9 517, 44 eiro, tradicionāli uzvarēja veterinārārste Endija Venškevica, kas šo pakalpojumu sniedz ik gadu kopš patversmes atklāšanas 2014.gadā (izvēles kritērijs ir piedāvājums ar viszemāko cenu).

Taču, kā redzams "Lursoft" datu bāzē, Endijas Venškevicas SIA "VEBA veterinārais serviss" kopš 6.februāra ir likvidācijas procesā.

Irliepaja.lv vaicāja pašvaldības dzīvnieku patversmes vadītājai Norai Brūderei, vai fakts, ka Venškevicas veterinārais uzņēmums tiek likvidēts, netraucēs patversmei saņemt pakalpojumus, piemēram, dzīvnieku sterilizāciju.

Pēc Brūderes sacītā – noteikti ne, jo Venškevicas SIA "VEBA veterinārais serviss" ambulance Malkas ielā, tāpat kā veterinārārstes sertifikāts saglabājoties, likvidēts tiekot vienīgi uzņēmums (pēc portāla rīcībā esošās informācijas SIA "VEBA veterinārais serviss" noslēgtais īres līgums par telpām Malkas ielā beigsies 25.februārī). Kā skaidroja Brūdere – līgums gan šogad, gan iepriekšējos gadus ticis slēgts nevis ar uzņēmumu, bet tieši ar veterinārārsti.

Saskaņā ar noslēgto līgumu paredzamais darba apjoms līguma darbības laikā (12 mēneši) ir veterinārārsta un farmaceitisko pakalpojumu sniegšana 180 kaķiem un 70 suņiem, kas ir stipri mazāk nekā, piemēram, pirms diviem gadiem, kad līgums tika slēgts par 250 kaķiem un 100 suņiem (līgumcena 2017.gadā bija 11 532,34 eiro).

Kā skaidroja "Lauvas sirds" vadītāja, skaitļi ir aptuveni, taču tie ņemti, izvērtējot trīs iepriekšējos gados reāli apkalpoto dzīvnieku skaitu.

Vaicāta, vai bezsaimnieku kaķu un suņu daudzums Liepājā sarūk, Brūdere sacīja "gribas domāt, ka jā". Sevišķi tas attiecoties uz suņiem, kopš 2017.gada 1.janvārī stājās spēkā noteikumi, ka visiem suņiem jābūt čipētiem un reģistrētiem.