Sestdien, 18.martā, Papes dabas parkā un svētdien, 19.martā, Dunikas purvā ir iespēja kopā ar gidu doties putnu vērošanas pārgājienā, informē Rucavas dome.

Pape ir viena no labākajām putnu vērošanas vietām Latvijā. Rudenī teritoriju šķērso vairāki miljoni putnu, kuri migrē no ziemeļiem uz dienvidiem. Šaurā sauszemes josla starp Baltijas jūru un Papes ezeru veido „pudeles kalka” efektu, kad putnu migrē šaurā un koncentrētā joslā. Kopā teritorijā konstatētas 282 putnu sugas. Martā Papē uz ziemeļiem migrē zosis, pīles, ķīvītes, klijāni, dzeltenie tārtiņi un dažādas jūras putnu sugas.

Pirmais putnu vērošanas pārgājiens Papē sāksies pulksten 9 ilgs trīs stundas, tikšanās pie Papes Dabas mājas pulksten 9.

Pēc tam ir iespēja doties pārgājienā pulksten 13, tikšanās tāpat pie Papes Dabas mājas.

Dunikas purva taka izveidota purva augu un dzīvnieku iepazīšanai. Šis ir vienīgais lielais, neskartais, augstais purvs, kurš saglabāts Kurzemes dienvidos. Kopā teritorijā konstatēta 81 putnu suga. Pavasarī purvā nakšņo vairāki simti zosu. Martā un aprīlī šeit aktīvi riesto rubeņi, kuru „burbuļošanu” var dzirdēt pat vairākus kilometrus tālu.

Putnu vērošanas pārgājiens 19.martā no pulksten 8 līdz 11, tikšanās pie Dunikas purva takas pulksten 8.

Otrs pārgājiens sāksies pulksten 12, tikšanās pie Dunikas purva takas.

Grupas, kurās var būt 10 līdz 12 cilvēki, vadīs gids – biologs Ritvars Rekmanis.

Ejot pārgājienā, jā nodrošinās ar vēju un mitrumu aizturošu apģērbu un pārgājienam piemērotiem apaviem, iespēju robežās pašiem ar savu binokli un fotoaparātu.

Pieaugušajiem dalība par ziedojumu piecu eiro apmērā, bērniem līdz 15 gadu vecumam – bez maksas. Iekļauti gida pakalpojumi (3 stundas), teleskopa izmantošana, maršruta apraksts un teritorijas sugu saraksts

Iepriekšēja pieteikšanās obligāta, zvanot: 28256131vai rakstot kurzemesputni@gmail.com.