Liepājas ezerā mirušiem ķīriem apstiprināta putnu gripa, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) saņēmis laboratorisko izmeklējumu rezultātus, kas apstiprina putnu gripu mirušiem ķīriem, kas atrasti Liepājas ezerā.

Lai neapdraudētu savu veselību un nepieļautu slimības tālāku izplatību, PVD aicina nekādā gadījumā neaiztikt mirušus vai slimus putnus, nenest slimus un novārgušus putnus mājās, uz dzīvnieku patversmēm vai veterinārajām klīnikām, jo tādējādi var tikt veicināta slimības izplatība.

Par mirušiem savvaļas ūdensputniem un dzīvniekiem, īpaši, ja putns vai dzīvnieks atrasts Liepājas ezera tuvumā, jāziņo Liepājas dzīvnieku patversmei, kas organizē mirušo dzīvnieku savākšanu. Jāsazinās pa tālruņiem 63 443 909 vai 26 660 552 patversmes darba laikā. Pēc patversmes darba laika, brīvdienās vai svētku dienās jāzvana uz mobilo tālruni 26 660 552.

Par atrastiem mirušiem savvaļas putniem, īpaši – ūdensputniem, var ziņot, zvanot uz PVD uzticības tālruni – automātisko atbildētāju un precīzi aprakstot putna līķa atrašanās vietu vai nosaucot koordinātes, 67 027 402 vai informējot PVD pārvaldi pa tālruņiem 63 401 902 un 63 401 900.

Kā vēstīts, saslimšana ar putnu gripu konstatēta putniem vairākās vietās Latvijā, kā arī pirmo reizi Latvijā slimība konstatēta mirušai lapsai Daugavpilī.

Tādējādi šogad gripa konstatēta 15 vietās – Daugavpilī, Jēkabpilī, Krāslavā, Talsos un Talsu novada Rojas pagastā, Rojā, Ventspilī, Liepājā, Pļaviņās, Madonā un Madonas novada Ošupes pagastā, Cēsu novada Veselavas pagastā, Tukuma novada Lapmežciemā, Salaspils novada Salaspils pagastā un Saldus novada Novadnieku pagastā.

PVD atgādina, ka mājputnu turētājiem ir jāievēro pastiprinātas biodrošības prasības.