Dienvidkurzemes novada Komunālā pārvalde novērsa tehniskās problēmas, dodot iespēju interesentiem atkal vērot Papes dabas parka iemītniekus, informē Dienvidkurzemes novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Kristīne Pastore.

Jau gandrīz mēnesi ikvienam interesentam ir iespēja visu diennakti tiešsaistē vērot Papes dabas parka unikālos iemītniekus: savvaļas zirgus, taurus, sumbrus un citus, kas parādās kameras zonā. Vieta kamerai izvēlēta pie tā sauktās zvēru pludmales Nīcas pagasta Brušvītu ciemā ezera austrumu pusē, kur vasarās ir vislielākā dzīvnieku un putnu rosība, arī zirgu un govju konflikti un cīņas par ietekmi ganāmpulkā, kā arī citas ikdienas nodarbes.

Papes dabas parkā rudeņos darbojas vienīgā caurceļojošo putnu novērošanas stacija Latvijā, kur ornitologi uzskaita un gredzeno gājputnus.

Tiešsaistes kameras uzstādīšana Papes dabas parkā bija projekts, ko īstenoja bijusī Nīcas novada pašvaldība 2021. gada pavasarī, taču pēc dažiem mēnešiem zibens spēriena dēļ kamera pārstāja darboties. Tagad tās darbība atjaunota.

Tiešsaistē Papes savvaļas zirgus un citus iemītniekus var vērot: