Pērn maijā šiki pabeidzis tā sauktās Rostovska villas Peldu ielā 56 pārbūvi par apartamentu viesnīcu, jūlijā nodevis ekspluatācijā atjaunoto ēku Lielā ielā 5, "uzfrišinājis" fasādi viesnīcai Hika ielā 3, ko par 200 000 eiro bija iegādājies 2021.gadā, uzņēmējs Oļegs Hramovs tūdaļ ķērās pie vairāku citu vēsturiskā centra namu atjaunošanas.


Pērnvasar atjaunotā ēkas Hika ielā 3 fasāde. Foto: irliepaja.lv.


Viens no objektiem, kurā darbi strauji virzās uz priekšu, ir kādreizējais Muitas nams Vecajā ostmalā 54, kas saskaņā ar arhitekta Agra Padēļa-Līna izstrādāto būvniecības ieceri tiek atjaunots, lai kļūtu par biroju ēku.


Kā novēroja portāls irliepaja.lv, darbi notiek gan uz jumta, gan iekštelpās, atjaunota tiek arī galvenā fasāde. Projektā paredzēta arī teritorijas labiekārtošana.

Skats uz Muitas māju no Vecās ostmalas puses. Foto: irliepaja.lv.


Sastatnes ap Muitas māju parādījās jau pērn vasaras vidū, drīz pēc tam, kad Oļegs Hramovs īpašumu (zemesgabals 2 670 m2 platībā un ēka ar kopējo platību 2 320,1 m2) par 415 800 eiro bija iegādājies izsolē, bet straujāku tempu renovācija uzņēma šovasar, kad būvvalde akceptēja ieceres vizuālo risinājumu. Būvdarbus pilnībā plānots pabeigt līdz nākamā gada septembra beigām, taču izskatās, ka fasādes atjaunošana notiks jau pavisam drīz.


Muitas māja no sētas puses. Foto: irliepaja.lv.


Saskaņā ar arhitekta Agra Padēļa-Līna izstrādāto projektu, šis būs vairākdzīvokļu dzīvojamais nams. Darbi tika uzsākti pirms gada, vispirms atsedzot ēkas konstrukcijas, lai redzētu, kuras būs jāsaliek no jauna. Šā gada pavasarī, kad tika saņemta būvatļauja, aizsākās būvdarbi.


Ēkas Kūrmājas prospektā 5 atjaunotā fasāde. Foto: irliepaja.lv.


Par krāšņu baltu gulbi pārvērties arī cits Oļega Hramova īpašums – "neglītais pīlēns" Kūrmājas prospektā 5. Ēka, kas pirms tam ilgstoši stāvēja tukša, uzņēmējam Oļegam Hramovam pieder kopš 2018. gada. Jau nākamajā gadā saņemts akcepts Agra Padēļa Līna izstrādātajai būvniecībai iecerei, taču reāli būvdarbi aizsākās pērnruden.