Ceturtdienas pēcpusdienā, klātesot pilsētas mēram Gunāram Ansiņam, stīgu kvarteta pavadījumā svinīgi durvis vēra atjaunotais Peldu ielas 56. nams, kurš ticis arī pie jauna nosaukuma – "Roze Peldu Residence" Pārbūvētā viesnīcas ēka ar 12 izsmalcinātiem apartamentiem ar vienu, divām un pat trim guļamistabām turpmāk papildinās Liepājas naktsmītņu klāstu.


1870. gadā uzcelto koka namu, kas agrāk saukts par Lazāra Rostovska villu, projektējis arhitekts Pauls Makss Berči.


1919. gada Aprīļa puča laikā namā patvērās Latvijas Pagaidu valdība.

Bet pirms ēka nonāca jaunā īpašnieka – Oļega Hramova – rokās, laika zobs un saimnieka neesamība to nebija saudzējusi.


Pārbūves projektu izstrādājis arhitekts Agris Padēlis-Līns. Projekta gaitā pārplānots esošo dzīvojamo ēku 1. un 2. stāvs, kā arī pagraba un koka ēkas bēniņu telpas. Izstrādāts pārbūvējamo ēku fasāžu apdares risinājums un teritorijas labiekārtojums. Logi, durvis, balkona detaļas, ēkas interjera daļas fiksētas, lai projekta gaitā tās saglabātu, atjaunotu vai izgatavotu no jauna. Divās telpās saglabāti arī vēsturiskie griestu gleznojumi.


"Liepāja ir kļuvusi par vienu vērtīgi atjaunotu, ar pietāti restaurētu un labiekārtotu ēku bagātāka, kas papildina arī kopējo viesmīlības piedāvājumu. Šī ir laba ziņa gan pašiem liepājniekiem, gan arī pilsētas viesiem – arhitekta Paula Maksa Berči projektētajā villā jau šobrīd ir pieejami plaši, mūsdienīgi apartamenti, kur mierpilni baudīt lielisku atpūtu Liepājā," sacīja Liepājas valstspilsētas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš.


"Katrs jauns darbs sākas no jauna un process ir neparedzams, tajā ir tik daudz iesaistīto un ir ļoti svarīgi, lai katrs savu etapu nostrādā precīzi un meistarīgi," piebilda projekta arhitekts Agris Padēlis-Līns. "Šajā  kopdarbā  redzu iznākumu, kur visi iesaistītie ir augsti profesionāļi – pasūtītājs, projektētāji, būvniecības vadība, celtnieki, piegādātāji. Šobrīd  tiek atvērta  viena no labākajām apartamentu viesnīcām Liepājā un visas tās komponentes ir augstā līmenī. Man ir patiess gandarījums."


Atklāšanas sarīkojumu, ko bija organizējusi apvienība "Šarmants", vadīja aktieris Dainis Grūbe, bet par gardiem dzērieniem un izsmalcinātām uzkodām rūpējās restorāns "Pavillon de Roze". Apmeklētāji ar lielu interesi un neviltotu sajūsmu devās ekskursijā, lai iepazītos ar jaunajiem apartamentiem un apskatītu kultūrvēsturisko ēku pēc tās atjaunošanas.

Vieni no pirmajiem "Roze Peldu Residence" viesiem būs koncertestrādes "Pūt, vējiņi!" atdzimšanas koncerta dalībnieki Igo, Jānis Lūsēns un Jānis Šipkēvics,

"Roze Peldu Residence" ir viens no Oļega Hramova viesnīcu un apartamentu ķēdes uzņēmumiem, kas drīzumā, kad ekspluatācijā tiks nodoti apartamenti Kūrmājas prospektā 22, kopā ar Bernātos esošajām mājiņām jau pārsniegs ciparu desmit. Jaunajā apartamentu viesīcā nav ierastās reģistratūras, viesi reģistrējas netālu esošajā "Boutique Hotel Roze", bet brokastis var ieturēt, vai nu izcili aprīkotajos apartamenta numuriņos, vai, piemēram, "Hotel Villa Roze" Kūrmājas prospektā vai tajā pašā "Boutique Hotel Roze".

Pagaidām vēl nav izveidota viesnīcas mājaslapa, taču visu nepieciešamo informāciju var uzzināt vietnē booking.com, piemēram, viena nakts vienam pieaugušajam studijas tipa apartamentā (studija, vannas istaba, 1 virtuve, 33m², liela divguļamā gulta) maksā 135 eiro.