Portāla irliepaja.lv lasītājs, velobraucējs Imants, atsaucoties uz portālā publicēto Latvijas Radio korespondentes Ingas Ozolas rakstu "Liepājā meklēs cēloņus un risinājumus putekļu piesārņojumam", dalījās savās pārdomās.


"Nevar nepiekrist visam tur rakstītajam un apspriestajam, bet radās dažas pārdomas. Vides pārvaldes direktors skaidro, ka lielais gaisa piesārņotājs osta, ir tikai viena trešdaļa [no visiem piesārņotājiem] – pārējais ir transports un dažādi mēsli. Domes pārstāvis tikai deklarē – tiks izstrādāta pilsētas attīstības stratēģija turpmākiem gadiem utt... Cik to var klausīties? Un par velokultūras veicināšanai piemērotiem veloceliņiem, lai cilvēki varētu velosipēdu izmantot kā transporta līdzekli braucienam uz darbu un ikdienas vajadzībām nevis tikai  pārsvarā brīvdienas un izklaides braucieniem (kas protams ir izcili apsveicami), būtu ko parunāt ar domes cilvēkiem. Jā, un vēl tur kaut ko monitorēs – protams, arī tas viss ir vajadzīgs, bet varbūt tomēr vajadzētu sākt, kā bieži saka, ar sevi. Ar to es domāju domi un iestādes, kas atbildīgas par ielu tīrību".


Kā norāda velobraucējs, ņemot vērā, ka šogad sniega tīrāmā tehnika vēl nav iedarbināta un ielu kaisīšanas tehnika izbraukusi "labi, ja 4 – 5 dienas pa pāris stundām no rītiem", nav saprotams, kāpēc ielas netiek kārtīgi koptas, un tās klātas "dubļiem, pērnajām lapām, žagariem, smiltīm". Sausā laikā velobraucēji (un piebildīsim – gājēji) spiesti elpot putekļus, slapjā laikā – notašķīties ar dubļiem, jo tie krājas tieši brauktuvju malās.


"Vai tiešām vēl pietrūkst tehnikas un resursu, lai kārtīgi koptu ielas?" – jautā liepājnieks Imants, piebilstot:


"Tā nu mēs, velobraucēji, braucam pa dubļiem Kalpaka ielā, Atmodas bulvārī, pa Aldara ielas neveiksmīgo projektu – veloceliņu..."


Piebildīsim, ka ielu sarakstu varētu turpināt, nosaucot arī virkni Vecliepājas ielu.


Imants nav vienīgais, kurš pamanījis, ka pilsētas ielas nav koptas. Arī liepājniece Nataļja, pat braucot automašīnā pa Brīvības ielu, ievērojusi, cik tā netīra.


"Vai tās ir vēl nenovāktās pērnās ziemas smilšu maisījuma paliekas? – viņa jautā.

"Liepājnieki gaida no atbildīgo iestāžu amatpersonām jēdzīgas atbildes, nevis tikai visiem zināmas un tukšas frāzes, ka moniotorēs, plānos, attīstīs, uzlabos, salabos, domās un rēķinās," raksta Imants.