Svētdien, 31. martā, noslēdzies Komunālās pārvaldes Ziemas dienesta darbs. Šajā sezonā dienesta dežurants kopumā 85 reizes deva uzdevumus veikt brauktuvju kopšanu – vairāk nekā iepriekšējā sezonā (59), informēja Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.


Ielu un ceļu brauktuvju tīrīšana ziemas apstākļos tāpat kā iepriekšējās ziemās notika saskaņā pilsētas noteikumiem "Par Liepājas pilsētas ielu ikdienas uzturēšanas noteikumiem" un atbilstoši līgumam, kas noslēgts ar SIA "Vizii Urban".

Gan Ziemas dienesta, gan uzņēmuma darbinieku dežūras notika ik diennakti – visu sezonu, piecus mēnešus pēc kārtas.

Ielu kaisīšanas/tīrīšanas tehnika ir aprīkota ar GPS sistēmu, līdz ar to Komunālajai pārvaldei kā pasūtītājiem katru dienu bija iespējams papildus pārbaudīt un kontrolēt uzdevumu izpildi.

Uzņēmums pamatā veica galveno ielu, krustojumu un tiltu kaisīšanu ar sāli vai sāls smilšu maisījumu. Visvairāk darba bija decembrī un janvārī.

Saskaņā ar iepirkuma konkursa rezultātiem SIA "Vizii Urban" Liepājā ielu uzturēšanas darbus ziemā veic divas sezonas – no 2023. gada novembra līdz 2025. gada martam. Līgumcena ir 740 559 eiro par sezonu ar PVN, bet par divām – 1 481 118 eiro ar PVN.

Šajā ziemas sezonā ielu uzturēšanai faktiski iztērēti 509 474 eiro ar PVN, tas ir, par 231 085 eiro mazāk, nekā bija rezervēts sezonai (740 559 eiro ar PVN). Ietaupītā nauda tiks izmantota ielu un pašvaldības teritoriju uzturēšanas papildu darbiem, kā arī pilsētas infrastruktūras bojājumu  vai avārijas seku novēršanai.

Nupat aizvadīto ziemas sezonu Liepājā kopumā var raksturot kā nepastāvīgu gadalaiku, kad diennakts temperatūra nereti strauji svārstījās pat padsmit grādu robežās – no silta uz aukstu un otrādi. Līdz ar to atbildīgajiem dienestiem operatīvi vajadzēja reaģēt uz aktuālo situāciju, lai novērstu brauktuvju apledošanu un sniega kārtas veidošanos. Visos gadījumos tas neizdevās, tomēr kopumā ielu uzturētājs lielāko daļu uzdevumu paveica noteikumiem atbilstošā kvalitātē un termiņos.

Mainīgo laikapstākļu dēļ ielu kopšanā vajadzēja un arī tika iesaistīta nevis ziemas tehnika, bet kaisāmā materiāla jeb saslauku savācējas mašīnas, kas aprīkotas ar mehānisko slotu un putekļsūcēju, tātad vasaras kopšanas tehnika. Martā, piemēram, ziemas tehnika pilsētas ielās nestrādāja ne reizi, toties notika brauktuvju slaucīšana.

Komunālā pārvalde un ielu uzturētājs ziemas sezonas noslēgumā aicina autovadītājus ievērot drošas braukšanas pamatlikumus – braukt ar gadalaikam atbilstošām riepām, satiksmē saglabāt drošu distanci un intervālu, izvēlēties laika un ceļa apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu un vienmēr atcerēties, ka bez viņiem pilsētā pārvietojas citi, mazāk aizsargāti satiksmes dalībnieki, – gājēji un velobraucēji.

Uzziņai


Publicitātes attēls


* Kopējo finansējumu Ziemas dienestam veido: pilsētas pamatbudžeta nauda, Autoceļu fonda nauda, valsts dotācija tranzītceļu tīrīšanai pilsētas teritorijā.

Dati par Liepājas ielu uzturēšanu ziemā
Pakalpojuma sniegšanā iesaistītā tehnika:
pretslīdes materiāla kaisīšanas automašīnas – 8 gab.
traktortehniku sniega iekraušanai un atstumšanai – 5 gab.

Tīrāmās platības:
ielu brauktuvju garums – 219,23 km
ielu brauktuves ar kopējo abu joslu garumu – 407,86 km
laukumi – 5750 m2
velo ceļi – aptuveni 50 km.