Ņemot vērā, ka tuvākajās dienās prognozēta stipra un ilgstoša snigšana, pilsētvides uzturētājs "Vizii Urban" gatavojas Liepājas ielu tīrīšanai, informē uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Valdis Purvinskis.

Kaut arī valstī apstiprinātā kārtība nosaka, ka sniega tīrīšana parasti tiek sākta pēc snigšanas beigām, "Vizii Urban" ielu tīrīšanas un kaisīšanas darbus nodrošinās arī snigšanas laikā. Plānots, ka darbi tiks uzsākti naktī, lai no rīta autobraucējiem būtu drošāki braukšanas apstākļi, un tie tiks turpināti visas dienas garumā.

"Tomēr ielu kopšana snigšanas laikā ir īpaši liels izaicinājums, jo sniegs tīrīšanas starplaikos var atkal uzkrāties, apgrūtinot gan autobraucēju, gan gājēju pārvietošanos. Aicinām braucējus būt uzmanīgiem un izvēlēties braukšanas apstākļiem atbilstošu ātrumu," saka Purvinskis.

Viņš piebilst, ka sarežģītāki braukšanas apstākļi var veidoties uz ceļiem, kur ir mazāka satiksme, pat neskatoties uz to, ka tie regulāri tiek kaisīti ar pretslīdes materiāliem. Automobiļu riepas sajauc sāls maisījumu ar uzsnigušo sniegu, kā rezultātā tas kūst ātrāk.

Ielu braucamās daļas tiek tīrītas prioritārā secībā atbilstoši tam, kā pilsētvides uzturētājs ir saskaņojis ar pašvaldību.