Nākamgad Liepājas pašvaldība vairs neslēgs līgumu ar Liepājas Kinoloģiskās biedrības privāto dzīvnieku patversmi par klaiņojošo dzīvnieku izolāciju, raksta aģentūra LETA.

Tas tādēļ, ka pašvaldība šīs funkcijas nodrošināšanai būvē savu dzīvnieku patversmi, aģentūru LETA informēja Liepājas domes vides aizsardzības vecākā speciāliste Dace Liepniece.

Līgums ar privāto dzīvnieku patversmi pašvaldībai ir noslēgts līdz nākamā gada jūnijam, taču to plānots pārtraukt ātrāk, jo jaunā dzīvnieku patversme varētu sākt darbu februārī.

Jaunajā patversmē vienlaicīgi varēs izmitināt 20 kaķus un 12 suņus – apmēram tikpat, cik pašreizējā privātajā patversmē. Darbu turpinās arī tagadējā privātā dzīvnieku patversme Ezermalas ielā.

Kā ziņots, jaunā pašvaldības dzīvnieku patversme, kas izveidota bijušās Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) veterinārās laboratorijas telpās, pagājušonedēļ ir pieņemta ekspluatācijā.

Renovācijas darbus pēc SIA "Balex group" projekta veica SIA "Āboltiņa būvuzņēmums AG", kas uzvarēja izsludinātajā konkursā.

Vienstāva ēkā 226 kvadrātmetru platībā veikta bijušās laboratorijas pārplānošana un pārbūve, izveidojot telpas personālam, dzīvnieku turēšanai un apkopei. Atsevišķā spārnā izveidots dzīvnieku izolators, kur vispirms novietos uz patversmi atvestos iemītniekus.

Ēkā ir izbūvēts vietējais apkures mezgls, nodrošināta ūdensapgāde, uzbūvēta vietējā kanalizācijas notekūdeņu savākšanas un bioloģiskās attīrīšanas iekārta. Suņu un kaķu turēšanai ārā ir uzstādīti katrai sugai piemēroti voljeri. Daļēji ir veikta teritorijas labiekārtošana un žoga izbūve.

Vēl ir jāveic patversmes telpu iekārtošana un aprīkojuma iegāde. Lai to izdarītu, būs jāizsludina iepirkumi. Tāpat vēl nepieciešams pieņemt darbiniekus un jānoslēdz līgums ar veterinārārstu par šī speciālista pakalpojumiem.

Ēkas pārbūve veikta par 161 953 latiem. Savukārt aprīkojuma iegādei, kā tiek lēsts, būs nepieciešami aptuveni 14 000 līdz 15 000 latu.