Portāla lasītājs, kurš sevi nosaucis par Antonu Nīmu (vēlas palikt anonīms), raksta, ka LKB "Dzīvnieku aizsardzības grupas" dzīvnieku patversmē atkal izveidojusies nelabvēlīga situācija.

„Dzīvnieki tiek turēti netīrībā un mērdēti badā. Ja dzīvnieks ēstu katru dienu tam paredzēto normu, neviens no patversmē esošiem dzīvniekiem nebūtu tik novārdzināts. Redzot kādi ir suņi tievi un dzirdot kā ir iekšā, saprotu ka tā to nevar atstāt. Kaķi tiek turēti netīros krātiņos, slapjās lupatās. Vairums kaķiem laikam ir kailā ēde. Jums vienkārši tas ir jāredz un jāapskata katra patversmes telpa.

Redzējām arī uzstādītu kases aparātu, kurš netiek izmantots. Bet barības tirgošana notiek uz urrā bez čeku izsniegšanas. Kad pirkām no viņas veikaliņa kaķu konservu, lai pabarotu priekštelpā dzīvojošo balto kaķi, viņa čeku neizsniedza, lai gan kases aparāts stāv. Un uz darbu arī mēdz neierasties. Suņu voljēri ilgstoša lietus laikā pludo joprojām. Arī jumts tek. Gan kaķu karantīnā, gan suņu karantīnā. Nāk ziema, un dzīvnieki atkal sals. Ļoti žēl dzīvniekus,” raksta portāla lasītājs.

Rakstītājs sakās zinām, ka informācija par situāciju LKB "Dzīvnieku aizsardzības grupa" dzīvnieku patversmē, ko vada Anžela Dolmatova, nodota arī Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD), kā arī Valsts ieņēmumu dienestam (VID).

„Vienreiz pietiek! Viņai bija iespēja pierādīt, ka nav tāda kā toreiz, kad skanēja visa Liepāja. Ļoti ceram, ka A.Dolomatovas vardarbību pret patversmes iemītniekiem varēs pārtraukt,” raksta sašutušais lasītājs.

Sazinoties ar pašvaldību un PVD, portāls no domes Vides un veselības daļas saņēma atbildi, ka „līdz ar pašvaldības patversmes darbības uzsākšanu, Liepājas pilsētas pašvaldībai ar Dzīvnieku aizsardzības grupas patversmi nav nekādas saistības – neko nemaksājam, neko nepasūtam. Patversmju darbību kontrolē Pārtikas un veterinārais dienests”.

PVD sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Jansone pirmdien solīja noskaidrot, vai PVD ir pārbaudījis sūdzību, un kādi bijuši secinājumi gadījumā, ja tas darīts.

Sazinoties ar patversmes vadītāju Anželu Dolmatovu, portāls noskaidroja, ka pirms nedēļām trim PVD pārbaude patversmē bijusi, taču nekādi aizrādījumi nav saņemti, jo „viss ir kārtībā”.
Dolmatova tomēr atzina, ka apmēram pirms mēneša, saistībā ar spēcīgajām lietavām, situācija patversmē patiešām atkal bijusi tikpat traģiska kā pirms trim gadiem, kad suņi bija spiesti stāvēt ūdenī.

„Tagad viss ir kārtībā! Problēma parādījās, un tā tika atrisināta.”

Pēc Dolmatovas sacītā, SIA „EKO Kurzeme”, no kuras patversme īrē telpas, uzstādījusi sūkni, un nu vairs neesot jābaidās, ka dzīvnieku mājvietas applūdīs. Arī barības netrūkstot.

Patlaban patversmē uzturas deviņi suņi un 19 kaķi, pastāstīja Dolmatova.

Patversmes mājaslapa dzag.lv faktiski nedarbojas (jaunākā informācija par suņiem, kas meklē mājas, datēta ar šā gada februāri, bet informācija par pastaigām pēdējoreiz publicēta maijā), vairs nepastāv arī mājaslapā publicētais patversmes telefona numurs – 634 07318.

Jaunāko informāciju par patversmē notiekošo var iegūt vienīgi sociālajos tīklos – draugiem.lv un facebook.com (mājaslapā dzag.lv labā augšējā stūrī burts „f”, caur kuru var nokļūt patversmes lapā facebook.com). Savukārt telefoniski sazināties iespējams tikai, zvanot pašai Anželai Dolmatovai (t. 29685752).