Konkursa žūrija, kas divu dienu garumā izvērtēja sešus iesniegtos projektus bijušā kompleksa „Māja” pārbūvei, par labāko atzinusi projektu „Liepāja Brīnumzeme”.

Tā autori ir Liepājas kaimiņi – Klaipēdas biroja „UKA” arhitekti Manta Daukša vadībā.

Konkursa organizētājs un žūrijas loceklis, arhitekts Jānis Dripe: „Visi seši aicinātie biroji bija iesnieguši projektus atbilstoši konkursa nolikumam un arī ieradās uz projektu prezentāciju Liepājā 28.februārī.

Konkursa žūrija un pieaicinātie eksperti ir pieņēmuši gala lēmumu par konkursa rezultātu, vadoties pēc iesniegto projektu kvalitātes, atbilstības konkursa mērķiem un nolikumam, kā arī sekojošiem principiem:
ņemot vērā, ka konkurss bija uzaicināts un privāta investora finansēts labas gribas žests (formāli varēja projektu attīstīt bez konkursa rīkošanas), žūrija respektēja investoru viedokli par idejām, kuras viņi vēlētos attīstīt projekta tālākā izstrādē;

investori un pārējie žūrijas locekļi kā būtisku ievērtēja Igaunijas arhitektu Vilena Kunnapū un Marka Kāsika starptautisko pieredzi un neitralitāti, bet jo īpaši – pieredzi Tartu „Ahhaa” centra projekta īstenošanā.”

Konkursa rezultāti ir sekojoši:
pirmā prēmija 3000 eiro – autoru grupa no Lietuvas, Klaipēdas biroja „UKA”. Autori – Šarūne Bagdonaite, Vlads Balsis, Aurims Baužis, Mants Daukšis, Tads Svidrsks un Loreta Tallata-Kelpšiene;   

otrā prēmija 2500 eiro – autoru grupa no Latvijas, Rīgas biroja „Arhis”, sadarbībā ar dizaina biroju „H2E”. Autori no „Arhis” – Arnis Kleinbergs, Jānis Zvejnieks, Ivo Dzenis, Anita Šnitko, Donna Bormane un Simona Ozola; no biroja „H2E” – Ingūna Elere, Tatjana Raičeņeca, Ģirts Arājs, Anete Šalma un Ineta Zelča;

trešā prēmija 1500 eiro – autoru grupa no Latvijas, Rīgas birojs IK „Arhitekts Agris Padēlis-Līns”. Autori – Agris Padēlis-Līns, Valdis Jurdžs, Gustavs Apsītis, Ausma Šmite, Aivars Taubergs un Arvils Freimanis.

Jau vēstīts, ka piektdien 28.februārī, Liepājas latviešu biedrības namā sešas arhitektu komandas prezentēja skiču projektus kompleksa Vecā ostmala 22/23/24 pārbūvei par izstāžu, izziņas un izklaides centru.

Konkursā, ko ēku kompleksa īpašnieka SIA „Baltijas projekts” vārdā organizēja arhitekts Jāni Dripe, un tajā piedalījās sešas uzaicinātu arhitektu grupas no Latvijas un Lietuvas.

Konkursa uzdevums bija izstrādāt skiču projektu Izziņas, izstāžu un izklaides centram Liepājā, Vecajā ostmalā 22/23/24. Papildu uzdevums bija piedāvāt idejas kanālmalas labiekārtojumam posmā līdz izklaides centram „Libava”.