Biedrība „Velo-redele” reizi gadā dodas kādā tālākā braucienā ar velosipēdiem. Šovasar, no 14 līdz 20.jūlijam, plānots apceļot Latgali.

Pagaidām tie notiek Latvijā, jo „Velo-redele” dalībnieki uzskata, ka mūsu zemē ir tik daudz ko redzēt un ka tā ir jāapceļo visupirms un tikai tad jādodas citas zemes apskatīt. Ceļojums ar velosipēdu ir daudzkārt interesantāks un iespaidiem bagātāks, lai arī prasa ievērojamu fizisko piepūli, taču tas nav nekas ārkārtējs, ja vien pirms tam ikdienā ir braukts ar velosipēdu. No 14 līdz 20.jūlijam, „Velo-redeles” dalībnieki dosies ar velosipēdiem apceļot Latgali.

Līdz Varakļāniem, kur sāksies velo ceļojums ceļotāji dosies izmantojot vilcienu satiksmi, jo kā izrādījās, tad autobusu kompānijas nevēlas un nespēj pārvadāt velosipēdus. Tālākais ceļš vedīs pa interesantiem objektiem Latgalē – ezeri, tūrisma objekti, apskates vietas u.tml. Kopējais aptuvenais nobraukums tiek paredzēts ap 600 km vienas nedēļas laikā. Plānots, ka vairāk vai mazāk ceļojums notiks maršrutā: Varakļāni – Lubānas ezers – Ludza – Rāznas ezers – Mākoņkalns – Ežezers – Dagda – Sīvers – Krāslava – Daugavpils – Svente – Aglona – Preiļi – Rēzekne. Pēc tam atkal ar vilcienu satiksmi ceļotāji dosies no Rēzeknes caur Rīgu uz Liepāju.

Noteikta, dzelžaina plāna, kas būtu jāizpilda, nav, ir interesantas vietas, kas jāapskata, taču lielākā daļa maršruta tiks plānota, vadoties no daudziem apstākļiem, ko iepriekš nav iespējams saplānot laikus. Šis nav izturības, bet gan tūrisma brauciens ar primāro mērķi apskatīt ievērojamas vietas un objektus, tādēļ pārvietošanās pārsvarā notiks pa grants seguma ceļiem, kuri vienmēr atrodas tuvāk kādiem interesantiem objektiem un atklāj reģiona patieso burvību.

Plānots, ka nobraukums dienā nepārsniegs 100 km. Ceļotāji naktis pavadīs līdzvedamajās teltīs un nakšņošanas vietas tiks izvēlētas, vadoties no kopējā ceļojuma gaitas un kā jau piedienas īstiem velo ceļotājiem – tuvāk dabai. Latgale ir skaista, ar tās daudzajiem ezeriem un pauguraino reljefu, skaistajiem dabas skatiem un viesmīlīgiem cilvēkiem, ko ceļotāji centīsies iepazīt un atspoguļot pēc tam arī Velo-Redele sociālo tīklu profilos. Tā, ka tie, kuri vēl nevar saņemties un doties piedzīvojumā, kur nav ik uz soļa pieejams komforts un ērtības, bet gan vienkāršums un īsti iespaidi par vietu, kuru apmeklē, varēs iepazīties ar tā gaitu draugiem.lv un facebook.com „Velo-redeles” profilos.

Tos, kas arī vēlas sajust piedzīvojumu garšu gan garākos braucienos, gan arī organizējot un piedaloties velo pasākumos Liepājā, tās apkārtnē un citur, aicinām pievienoties „Velo-redele” draudzīgajam dalībnieku pulkam. Esam velo entuziastu apvienība, kuras mērķis ir veicināt velosipēdu lietošanu ikdienā, esam par tīru un skaistu dabu un velosipēds ir viena no lietām, kura, īpaši pilsētā, spēj to arī veicināt. Ir idejas, ir domas, ieceres – nāc un pievienojies. Kontaktinformācija: velo-redele@inbox.lv  26173222.