Valsts policijas amatpersonas patrulēšanas laikā, rūpējoties par velosipēdu drošību, veic profilaktisko darbu un pie tiem velosipēdiem, kuri ir nevērīgi pieslēgti vai nepieslēgti, ap rāmi apliek uzlīmi, kurā lasāms drošības novērtējums. Šī lapa-uzlīme ir informatīva un atgādinājums tam, ka mēs vienmēr varam labāk rūpēties par savu mantu drošību, portālu informēja policijas pārstāve Madara Šeršņova.


Likumsargi lapā atzīmē, kas novērots – vai velosipēds novietots stāvēšanai nedrošā vietā, vai pati velonovietne nav droša, vai arī velosipēds saslēgts ar viegli uzlaužamu saslēgu, jeb velosipēds saslēgts nedrošā vietā. Liepājā ceturtdien un piektdien novērots, ka pārsvarā velosipēdi ir saslēgti ar viegli uzlaužamu atslēgu vai nav saslēgti nemaz.


Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Dienvidkurzemes iecirkņa Prevencijas grupas amatpersonas ceturtdien kādā veolonovietnē pamanīja velosipēdu, kurš nav pieslēgts un aplika ap velosipēda rāmja uzlīmi. Nākamajā dienā, apsekojot to pašu velonovietni, tika pamanīts iepriekš minētais velosipēds – jau ar noplēstu Valsts policijas uzlīmi un joprojām nepieslēgts.


Valsts policijas amatpersonas Liepājā turpinās veikt preventīvo darbu, lai izskaidrotu sabiedrībai īpašuma drošību un mantas sargāšanu.


Valsts policija atgādina – ja, dodoties ikdienas gaitās, velosipēds jāatstāj ārpus slēdzamām telpām, jau savlaicīgi jāapdomā, kur to novietot. Visdrošāk divriteni pieslēgt videonovērošanas kameru tuvumā un speciāli aprīkotās velonovietnēs. Divriteņa saslēgam jābūt kvalitatīvam – pretējā gadījumā to var viegli salauzt.


Atceries, ka velosipēds jāpieslēdz, izverot drošības saslēgu caur riteni un rāmi. Arī atstājot velosipēdu nepieskatītu pavisam īsu mirkli, tas ir jāpieslēdz. Tāpat jārīkojas to novietojot pastāvīgajā uzglabāšanas vietā, piemēram, garāžā un uz balkona. Arī daudzdzīvokļu namu kāpņu telpas un koplietošanas telpas nav drošas vietas divriteņa glabāšanai.


Lai palielinātu velosipēdu īpašnieku aizsardzību pret velosipēdu zādzību, kā arī, lai nodrošinātu reģistrēto velosipēdu papildu identifikāciju, Valsts policija aicina iedzīvotājus reģistrēt savu velosipēdus, kas ir izdarāms Valsts akciju sabiedrības "Ceļu satiksmes drošības direkcija" interneta vietnē. Velosipēda īpašniekam šajā gadījumā ir iespēja saņemt velosipēda reģistrācijas uzlīmi.