Attēls no "Drošas braukšanas skolas" vietnes portālā "Facebook".


No 17.novembra līdz 26.novembrim "Drošas braukšanas skola" (DBS) sadarbībā ar degvielas mazumtirgotāju "Circle K Latvia" Jelgavā, Liepājā, Ventspilī, Valmierā, Daugavpilī un Rīgā rīkos bezmaksas automobiļu pārbaudes, aģentūrai LETA pavēstīja degvielas mazumtirgotāja "Circle K Latvia" pārstāvji.

Kompānijas pārstāvji vēsta, ka automašīnu bezmaksas pārbaudes notiks "Circle K" degvielas uzpildes stacijās – 17.novembrī Jelgavā, Brīvības bulvārī 1, 18.novembrī Liepājā, Esperanto ielā 2/8, 19.novembrī Ventspilī, Rūpniecības ielā 4, 24.novembrī Valmierā, Ausekļa ielā 26, 25.novembrī Daugavpilī, Ventspils ielā 28, kā arī 26.novembrī Rīgā, Jāņavārtu ielā 21.

"Drošas braukšanas skolas" (DBS) direktors Jānis Vanks norāda, ka, tuvojoties ziemai, automašīnas uzturēšanā pastiprināta uzmanība jāpievērš atbilstošu ziemas riepu nomaiņai, degvielai un tās daudzumam bākā, logu slotiņām, šķidrumam un bremžu stāvoklim.

Pārbaužu laikā noteiks ziemas riepu atbilstību likumam un drošas braukšanas pamatprincipiem, kā arī pārbaudīs automašīnas akumulatora darbību un apsekos automašīnas lukturus, lai noskaidrotu, vai tie ir atbilstoši noregulēti un neapžilbina pretim braucošos.

Vienlaikus pārliecināsies, vai auto uzpildīts ar sezonai atbilstošu logu šķidrumu, un pārbaudīs logu slotiņu kvalitāti, lai nepieciešamības gadījumā tās varētu nomainīt, kā arī sniegs konsultāciju par drošu braukšanu ziemā un veicamajiem priekšdarbiem, lai sagatavotu auto ziemas sezonai.

Savukārt pēc pārbaudes autovadītāji saņems speciālistu slēdzienu, kas palīdzēs atbilstoši sagatavoties ziemas braukšanas sezonai.

"Circle K Latvia" degvielas kategorijas vadītājs Gatis Titovs atzīmē, ka tikpat svarīgs faktors kā auto tehniskais stāvoklis ir arī kvalitatīva degviela bākā.

Titovs norāda, ka, iestājoties aukstajam laikam un salam, ieteicams pārbaudīt degvielas filtrus. Piemēram, dīzeļdzinēja automašīnām jāpārliecinās, vai filtros nav uzkrājušās vasaras degvielas paliekas – temperatūrai samazinoties zem nulle grādiem, auto bākā jābūt tikai arktiskajai dīzeļdegvielai.

Vienlaikus kompānijas pārstāvji vēsta, ka pagājušajā gadā līdzīgā akcijā pārbaudīti aptuveni 350 automobiļi. Pārbaužu laikā noskaidrots, ka katram desmitajam auto ziemas riepu protektora līmenis bija zem atļautās normas.

Bezmaksas automašīnas pārbaudes piedāvā "DBS" sadarbībā ar "Circle K" degvielas uzpildes stacijām.

Jau vēstīts, ka "Circle K Latvia" apgrozījums iepriekšējā finanšu gadā, kas ilga no 2021.gada 1.maija līdz 2022.gada 30.aprīlim, bija 461,179 miljoni eiro, savukārt uzņēmuma peļņa bija 9,079 miljoni eiro.

Kompānija "Circle K Latvia" reģistrēta 1992.gadā, un tās pamatkapitāls ir 27,564 miljoni eiro. Uzņēmuma īpašnieks ir Norvēģijā reģistrētā "Circle K".