Saeimas deputāts Raivis Blumfelds (Nacionālā apvienība) noliks deputāta mandātu, jo demisionējušais tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš (NA) atgriezīsies Saeimā.

Raivis Blumfelds BNS apstiprinājis, ka viņam būs jāpamet deputāta darbs Saeimā.

"Uzskatu ‒ kad es nācu Gaida [Bērziņa] vietā, bija skaidrs, ka kādu dienu būs šāda situācija, bet nevar jau domāt tikai par sevi, jādomā valstiski," sacīja Blumfelds.

Viņš atzina, ka tas viņam sagādās zināmas neērtības, tomēr uzsvēra, ka tas bija gaidāms un uztver to kā pašsaprotamu.

Deputātam pašlaik vēl nav precīzi zināms, ko tieši viņš darīs pēc pilnvaru nolikšanas.

"Man ir vairākas lietas padomā, ko darīt, laiks patlaban arī ir labs, noteikti vispirms atpūtīšos laukos," teica Blumfelds.

Jau ziņots, ka Gaidis Bērziņš, kura demisiju ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma premjers, atgriezīsies Saeimā. Par atkāpšanos no amata viņš paziņoja trešdien vakarā un šo lēmumu pamato ar premjera un tieslietu ministra atšķirīgo izpratni par nekustamo īpašumu nodošanu ebreju reliģiskajām un sabiedriskajām organizācijām.

Vēstīts arī, ka, Bērziņam stājoties tieslietu ministra amatā pērnā gada rudenī, viņa Saeimas deputāta mandātu ieguva uzņēmuma "Puķulauks" valdes loceklis un Grobiņas vidusskolas tehniskais darbinieks Raivis Blumfelds, kurš palika nākamais pēc svītras NA Kurzemes vēlēšanu apgabalā.