Otrdien, 11.aprīlī, Liepājas latviešu biedrības namā ar savu vēlēšanu programmu un deputātu kandidātu sarakstu žurnālistus iepazīstināja Nacionālās apvienības (NA) Liepājas nodaļa.

Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" Liepājas domes vēlēšanām piedāvā sarakstu ar 18 kandidātiem, kurā ar pirmo numuru startē apvienības Liepājas mēra kandidāte Kurzemes reģionālās Valsts darba inspekcijas vecākā inspektore Diāna Švānberga. Iepriekšējās vēlēšanās ar pirmo numuru startējušais Raivis Blumfelds Liepājā nekandidēs, jo pārcēlies uz dzīvi Rīgā. Sarakstā nav arī iepriekšējās vēlēšanās startējušais NA Liepājas nodaļas vadītāja Artūra Butāna (startē ar 2.numuru) vietnieks, uzņēmējs Mārtiņš Ceriņš, kurš nolēmis šoreiz vēlēšanās nekandidēt, jo ir pārāk aizņemts savā tiešajā darbā.

Preses konferencē klāt bija arī NA līdzpriekšsēdētāji Raivis Dzintars un Gaidis Bērziņš. Uzrunājot sanākušos preses pārstāvjus un daļu no klātesošajiem NA Liepājas nodaļas deputātu kandidātiem, Dzintars atzina, ka "Liepāja ir īpaša" ar to, ka te notikusi "ļoti liela netaisnība, ka NA nav pārstāvēta pašvaldībā". Arī Bērziņš uzsvēra, ka NA mērķi Liepājā ir ļoti ambiciozi – "strādāt domē "Saskaņas" vietā". "Tikai Liepājas partijai ir zināms, kādu iemeslu dēļ Liepājas domē ir šāda koalīcija," sacīja Bērziņš, piebilstot, ka Nacionālā apvienība šo situāciju ir gatava mainīt.

Savukārt Liepājas nodaļas vadītājs precizēja, ka NA Liepājas domē pretendē uz trim vietām, tām, ko šobrīd aizņem "Saskaņas" deputāti.

Cita starpā Butāns arī informēja, kā partijas reaģējušas uz NA Liepājas nodaļas vēlmi "vienot politiķus un vēlētājus", aicinot divas latviskās partijas parakstīt "apņemšanās memorandu" jaunievēlētajā domē "neveidot koalīciju ar partijām "Saskaņa" un "Liepājā kvadrātā", kopīgi stiprināt nacionālās intereses un valsts drošību". Liepājas partijas atbilde bijusi noraidoša, savukārt Jānis Vilnītis Latvijas Reģionu apvienības sarakstā startējošās biedrības "Liepājnieki" vārdā solījis sniegt atbildi līdz šās nedēļas beigām.

Nacionālā apvienība, kas šajās vēlēšanās startēs pavisam septiņdesmit pašvaldībās, pēc Dzintara sacītā, par savu priekšrocību uzskata to, ka tai nav jāmeklē sava identitāte, NA tā ir un paliek "latviska Latvija", centieni sekmēt demogrāfiskās situācijas uzlabošanos, valsts valodas pozīciju nostiprināšanu, valsts drošības risku pieauguma draudu mazināšanu. Bērziņš norādīja, ka vēl viena NA prioritāte ir "pievilcīgākas, konkurētspējīgākas uzņēmējdarbības vides radīšana". Pie NA nopelniem Bērziņš pieskaitīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas atbalstītos Liepājas projektus, kā arī atbalstu jaunā cietuma būvniecībai, kas Liepājai sniegšot ap 400 jaunu darbavietu.

Diāna Švānberga iepazīstināja ar NA sagatavoto vēlēšanu programmu, kas esot saskaņota ar jau apstiprināto pilsētas attīstības programmu, bet Butāns – ar deputātu kandidātu sarakstu, kas esot "spēcīgākais, kādu NA līdz šim Liepājā piedāvājusi".

Kā uzsvēra Švānberga, Dzintars un Bērziņš, NA mērķis nav strādāt opozīcijā, bet arī – ne būt pie varas "par katru cenu". Esot opozīcijā apvienība, protams, nevarēs īstenot visus savus mērķus, bet tā var būt daudz aktīvāka, kaut vai informējot sabiedrību, nekā to dara pašreizējā opozīcija, atzina Švānberga.

NA Liepājas nodaļas priekšvēlēšanu programmā akcentēti uzdevumi, kas veicami tautsaimniecības un pilsētvides sakārtošanā, ģimeņu atbalstam, sociālajā un veselības aprūpes jomā, izglītībā, kultūrā, sportā, tūrismā, vides, kā arī drošības jomā. Ar pilnu programmas tekstu var iepazīties NA mājaslapā.

Nacionālās Apvienības "Visu Latvijai!-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" kandidātu saraksts 2017.gada Liepājas domes vēlēšanām
1.Diāna Švānberga, Kurzemes reģionālās Valsts darba inspekcijas vecākā inspektore;  Liepājas sporta bridža kluba valdes locekle
2.Artūrs Butāns, NA Liepājas nodaļas vadītājs; SIA "Pepino" valdes loceklis; SIA "Kursas putni" valdes priekšsēdētājs; SIA KA8 bārmenis
3.Daina Vanaga, VSIA "Liepājas simfoniskais orķestris" Mārketinga un komunikācijas daļas vadītāja; biedrības "Ziemupīte" valdes locekle
4.Līga Zvaigzne, sertificēta supervizore; Liepājas pilsētas domes Sociālais dienesta sociālā darbiniece; nodibinājuma "Fonds Agape" sociālā darbiniece; DZĪB "Dzintars 86" valdes priekšsēdētāja
5.Aivars Brālis, Liepājas domes sociālo lietu komisijas loceklis; Liepājas pensionāru biedrības priekšsēdētāja vietnieks
6. Juris Leimants, kvalitātes vadības speciālists; Kurzemes reģionālās Valsts darba inspekcijas inspektors
7.Normunds Dzintars, Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotājs; Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības biedrs; Latvijas Latviešu valodas un literatūras skolotāju asociācijas valdes loceklis; Latvijas Lietišķās valodniecības asociācijas valdes loceklis
8.Daumants Vidiņš, Latvijas radio, laika ziņu žurnālists; tūristu grupu vadītājs, gids.
9.Edmons Gruduls, angļu valodas skolotājs Liepājas Ezerkrasta sākumskolā un SIA "Valodu Vēstniecība"
10.Uldis Rolavs, uzņēmējs, biedrības "Liepājas ezeri" valdes loceklis
11.Maruta Eistere, Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes "Kultūras pārvalde" struktūrvienības "Liepājas muzejs" galvenā muzejpedagoģe.
12.Gints Purgailis, Liepājas pop/rok skolas dibinātājs
13. Signe Kajaka, SIA "Augmentum"  valdes priekšsēdētāja, ēku energoefektivitātes eksperte un ES projektu fondu vadītāja.
14.Randa Misāne, NBS Liepājas valodu skolas angļu valodas pasniedzēja
15.Inese Ozoliņa, biedrības "Liepājas Sirds skola" dibinātāja
16.Henrijs Zands, pašnodarbināta persona, LLU students
17.Sigita Leimante, SIA "Liepājas reģionālā slimnīca", vecmāte; Liepājas Raiņa 6.vidusskola – medmāsa; Rīgas Stradiņu universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledžas pasniedzēja; Daudzbērnu ģimenes apvienības "Dēkla" padomes locekle
18.Aivis Neimanis, SIA "De Papilio" valdes priekšsēdētājs; biedrības "Pagastmāja" valdes loceklis