Nākamnedēļ tiks sasaukta Saeimas Juridiskās komisijas sēde saistībā ar spriedumu lietā par netiklām darbībām ar bērnu Liepājā, par ko divi meitenes radinieki sodīti ar piespiedu darbu.

Saeimas komisijas vadītājs Gaidis Bērziņš (NA) aģentūrai BNS pastāstīja, ka uz sēdi tiks izsaukti Tieslietu ministrijas (TM), prokuratūras, Valsts probācijas dienesta un akadēmiskā personāla pārstāvji. Viņš sacīja, ka šobrīd vēl nav zināms precīzs datums un laiks, kad komisijas sēde varētu notikt, bet tas būs nākamnedēļ, noskaidroja aģentūra BNS.

Komentējot Liepājas tiesas lēmumu, Bērziņš norādīja, ka lieta tika skatīta slēgtā sēdē un pašlaik vēl nav pilnā tiesas sprieduma. Tomēr prokurores komentāri par pieņemto tiesas lēmumu nebija īsti veiksmīgi, vērtēja politiķis.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka par piecgadīgas meitenes seksuālu izmantošanu piecu gadu garumā Liepājas tiesa Jevgēņiju Smirečanski sodīja ar piespiedu darbu uz 240 stundām un probācijas uzraudzību vienu gadu, bet Oļegu Smirečanski ar 200 stundu piespiedu darbu un probācijas uzraudzību. Abiem solidāri jāatmaksā valstij cietušajai izmaksātā kompensācija 1120 eiro. Tāpat katram jāatmaksā 201,97 eiro valstij ar tiesāšanos un advokāta pakalpojumiem saistītie izdevumi. Sodu iespējams pārsūdzēt Kurzemes Apgabaltiesā.

Arī Saeimas deputāts Andrejs Elksniņš ("Saskaņa") iesniedzis lūgumu tieslietu ministram Dzintaram Rasnačam un Augstākās tiesas priekšsēdētājam Ivaram Bičkovičam izvērtēt vai Liepājas tiesas tiesnesis nav pieļāvis likuma pārkāpumus.

Pilnais tiesas spriedums būs pieejams 20.jūlijā, bet pilsētas domē privātpersona Nils Jansons ir pieteicis piketu 17.jūlijā.