Pagājušā gada augustā Valsts policijā tika saņemta informācija par to, ka kāda mazgadīga meitene Liepājā ir cietusi no seksuālas vardarbības no mammas bijušā drauga puses. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļā tika uzsākts kriminālprocess un šobrīd izmeklēšana tajā ir pabeigta, un materiāli nodoti prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai, informē policijas preses pārstāve Madara Šeršņova.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļā tika uzsākts kriminālprocess par seksuāla rakstura darbībām, kas vērstas pret mazgadīgu meiteni. Pirmstiesas izmeklēšanā noskaidrots, ka laikā, kad meitenei bija septiņi gadi, viņas mammas toreizējais draugs meiteni seksuāli izmantojis divu gadu garumā. Vīrietis, izmantojot meitenes uzticību, bezpalīdzības stāvokli, proti, mazgadību, savu autoritāti, veica seksuāla rakstura darbības nolūkā apmierināt savu dzimumtieksmi, atrodoties fiziskā saskarē ar cietušās ķermeni.

Seksuāla vardarbība pret cietušo notikusi ilgstošā laika posmā un darbības veiktas viņu dzīvesvietā Liepājā. Tad, kad izjukušas meitenes mammas attiecības ar dzīvesbiedru, arī noziedzīgie nodarījumu nav vairs turpinājušies. Meitene vēl pāris gadus pēc notikušā bija klusējusi par pāridarījumu, līdz izstāstīja par to mammai. Likumsargi aizturēja vīrieti un uz izmeklēšanas laiku viņam tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Pret vīrieti tika uzsākti kriminālprocesi pēc vairākiem krimināllikuma pantiem, proti, par vairākiem noziedzīgiem nodarījumiem – par seksuāla rakstura darbību nolūkā apmierināt savu dzimumtieksmi fiziskā saskarē ar cietušā ķermeni, ja tā izdarīta, izmantojot cietušā bezpalīdzības stāvokli vai pret cietušā gribu, lietojot vardarbību, draudus vai izmantojot uzticību, autoritāti vai citādu ietekmi uz cietušo un ja tas izdarīts ar personu, kura nav sasniegusi sešpadsmit gadu vecumu, par anālu vai orālu aktu vai dzimumtieksmes apmierināšanu pretdabiskā veidā, kas saistīta ar vaginālu, anālu vai orālu iekļūšanu cietušā ķermenī, ja tas izdarīts, izmantojot cietušā bezpalīdzības stāvokli vai pret cietušā gribu, lietojot vardarbību, draudus vai izmantojot uzticību, autoritāti vai citādu ietekmi uz cietušo un par tādas personas izvarošanu, kura nav sasniegusi sešpadsmit gadu vecumu.

Bargākais sods par šādiem noziedzīgiem nodarījumiem ir mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem. Soda apmēru noteiks tiesa.

Valsts policija norāda, ka galvenokārt bērni nerunā par lietām, kuras ar viņiem ir notikušas, taču ja bērns tomēr uzticas un pastāsta kaut vienam tuviniekam vai pazīstamajam, aicinājums šim cilvēkam reaģēt un vērsties pie speciālistiem, kuri tālāk strādās ar bērnu un pārbaudīs, ko bērns ir pārdzīvojis un kam izgājis cauri. Par šādiem gadījumiem ir svarīgi informēt speciālistus un bērnam ir būtiski saņemt psiholoģisko palīdzību.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.