Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Dienvidkurzemes iecirkņa Prevencijas grupas amatpersonas sestdien apsekoja 11 tirdzniecības vietas Liepājā ar mērķi pārbaudīt, vai pārdevēji un veikalu vadītāji ievēro aizliegumu pārdot enerģijas dzērienus nepilngadīgām personām, informēja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Madara Šeršņova.

17.februārī Valsts policijas amatpersonas pārbaudes laikā konstatēja divus pārkāpums – pārdevējas, nepārliecinoties par jaunieša vecumu, pārdeva enerģijas dzērienus nepilngadīgai personai. Abos gadījumos par notikušo uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi.

Informējam, ka saskaņā ar Alkoholisko dzērienu aprites likumu, Enerģijas dzērienu aprites likumu un Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumu, bērnam nedrīkst pārdot alkoholiskos un enerģijas dzērienus, tabakas izstrādājumus vai citus smēķēšanai paredzētus izstrādājumus vai ierīces, vai to uzpildes tvertnes. Par šādu pārkāpumu tiek piemērots naudas sods no 280 līdz 700 eiro.

Šādas pārbaudes tiks rīkotas arī turpmāk.