Lai iepazīstinātu ar Liepājas valstspilsētas attīstības projektiem, 19. jūnijā Liepājas pārstāvniecībā Rīgā tikās Liepājas domes vadība ar 14. Saeimā nesen dibināto Kurzemes deputātu grupu, informē Liepājas domes priekšsēdētāja padomniece Santa Margeviča.

"Šajā Saeimas sasaukumā Kurzeme ir plaši pārstāvēta, un deputātiem nav svešas ne Liepājas, ne arī plašāka reģiona intereses un vajadzības. Tomēr Liepāja aug un attīstās ar katru dienu. Mums ir lieli nākotnes plāni, kurus nevar īstenot atrauti no nacionālās politikas. Šodienas tikšanās ir vēl viens solis pretim spēcīgākai reģionālajai politikai un ciešākai sadarbībai starp Liepājas domes un Saeimas deputātiem," norāda Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš.

Liepājas domes pārstāvji Saeimas deputātus iepazīstināja ar plāniem attiecībā uz bijušā "Liepājas metalurga" transformāciju par mūsdienīgu un "zaļu" industriālo parku, Liepājas ostas iecerēm saistībā ar plānoto starptautisko atkrastes vēja parka projektu, pilsētas izaicinājumiem un apņēmībām ceļā uz klimatneitrālu viedpilsētu 2030. gadā, kā arī Eiropas kultūras galvaspilsētu 2027. gadā. Tāpat deputāti tika iepazīstināti ar iestrādēm jaunā dzīvojamā rajona attīstībai pilsētas Dienvidu daļā Klaipēdas ielā 138, jauna izglītības kompleksa būvniecībai K.Ukstiņa ielā, Liepājas teātra mazās zāles un jaunas bibliotēkas būvniecības iecerēm un citiem pilsētas attīstības projektiem. Deputāti arī uzklausīja Liepājas pieredzi uzņēmējdarbības veicināšanā, jauno komersantu un NVO atbalstu, kā arī iepazinās ar paveikto sporta infrastruktūras izveidē un tās turpmākajiem izaugsmes plāniem.

Šādas Liepājas domes vadības tikšanās ar Saeimas deputātiem rīkotas arī iepriekš, citu sasaukumu ietvaros, lai nodrošinātu sistemātisku un mērķtiecīgu abu pušu sadarbību un Liepājas interešu pārstāvniecību.

Kurzemes deputātu grupu tikšanās laikā pārstāvēja Inga Bērziņa, Irma Kalniņa un Ingrīda Circene ("Jaunā Vienotība"), Artūrs Butāns (Nacionālā Apvienība), Linda Matisone, Atis Deksnis, Lauris Lizbovskis un Edgars Putra ("Apvienotais saraksts)", Ramona Petraviča ("Latvija pirmajā vietā"), Gundars Daudze (Zaļo un Zemnieku savienība), kā arī Andris Sprūds ("Progresīvie").