Vēl līdz 17.maijam Liepājas pārstāvniecībā Rīgā apskatāma Irinas Tīres un viņas mazdēla Dāvida Vidvuda Fomina dubultizstāde "Kontrasti".


"Kontrasti" ir turpinājums Irinas Tīres jubilejas izstāžu ciklam, kurš aizsākās 2022.gada novembrī, bet kad noslēgsies vēl nav zināms.


Abu autoru izstādes darbi Liepājas pārstāvniecībā. Publicitātes foto.


Gada sākumā "Kontrastus" varēja skatīt Liepājas Latviešu biedrības nama izstāžu telpā. Kā toreiz fotomāksliniece stāstīja portālam irliepaja.lv, "Kontrastiem" abi ar mazdēlu sākuši gatavoties jau pagājušajā vasarā, bet fragmenti no skaistajiem sienu un griestu gleznojumiem Republikas ielas, Kuršu ielas, Palmu ielas namos fotografēti vēl senāk. Paula Maksa Berči projektētajā namā Republikas ielā 13, kurā Tīru ģimene nodzīvoja pusgadsimtu, smalko gleznojumu atblāzmas fotografētas pirms vairāk nekā desmit gadiem. Savukārt 28 gadus vecais Dāvids Vidvuds pēc klejojumiem pasaulē pirms trim gadiem atgriezies Latvijā, dzīvo un strādā Rīgā, kur glezno, fotografē, tetovē.


Irinas Tīres darbi. Publicitātes foto.


Ja Irina Tīre savās maigi krāsainajās vai pelēkbaltajās fotogrāfijās iemūžinājusi trauslo un daudzviet jau zudušo Liepājas namu interjeru daiļumu, tad viņas mazdēla spilgtajās lielformāta krāsu fotogrāfijās plaukst jaunības skaistums un vitalitāte.


"Kontrastu" autori kopā ar Igo izstādes atklāšanā. Publicitātes foto.


No Liepājas pārstāvniecības "Kontrasti" tālāk ceļos pie Irinas dēla un Dāvida Vidvuda tēva Igo uz viņa izveidoto mūzikas un mākslas telpu "Ceplis" Mežotnē.