Liepājas Latviešu biedrības nams sadarbībā ar radošajiem liepājniekiem 18. februārī rīko diskusiju vakaru "Daudzpusīgais radošums", kura mērķis ir veicināt vēl aktīvāku kultūras dzīvi pilsētā, iesaistot iedzīvotājus gan viedokļu apmaiņā, gan ideju ģenerēšanā.

Pirmais diskusiju vakars notiks sestdien, 18. februārī, pulksten 16 Latviešu biedrības nama izstāžu zālē. Sarunas vadīs fotogrāfe un gleznotāja Irina Tīre, rakstniece un dzejniece Jana Egle, mākslinieks Aldis Kļaviņš, mūziķis Juris Pavītols un digitālais mākslinieks, fotogrāfs Vidvuds Dāvids Fomins. Sarunu vadītāji aicinās dalībniekus apmainīties viedokļiem un pieredzēm par tēmu "Daudzpusīgais radošums", kopā radot vienotu, netveramu, tomēr sajūtamu telpu, kas centīsies ikvienā atvērt radošuma elpu.

"Iecere ir radīt "mākslas darbu", kas savā koncepcijā būs brīvs, nepakļauts jelkādai sistēmai vai komercijai un kura autori būs visi sanākušie," ieskicē sarunu vakaru idejas autors – mākslinieks Pēteris Taukulis. Viņš šādus pasākumus jau vairākkārt organizējis Dubultos, un viens izmēģinājums noticis Liepājas muzejā, kur sanākušie nonākuši pie vienota slēdziena, ka šāda komunikācija ir vērtīgs ieguvums ne tikai pašiem dalībniekiem, bet radošumam kā tādam. Proti, savstarpēji mijiedarbojoties dažādām mākslas jomām vai pat jebkurām nozarēm, tās savstarpēji bagātinās un kļūst daudzpusīgākas. Tādējādi arī radusies ideja šādus domu apmaiņas pasākumus, ja vien būs atsaucība, rīkot regulāri.

P. Taukulis atklāj, ka iedvesmojies no vācu tēlnieka, konceptuālista un aktīvista Jozefa Boisa (1921–1986), kurš definējis mākslu kā "vienīgo evolucionāro spēku". "Boisu interesēja mainība, pārvērtība un pārtapšana, kas notiek kustībā no haosa uz jaunu kārtību. Es uzskatu, ka māksla nav ne skaistu priekšmetu radīšana, nedz arī pašpietiekama filozofēšana darbnīcā vai kafejnīcā. Māksla ir tautas nepieciešamība un pasūtījums radošai videi," klāsta Liepājas mākslinieks. Viņš vēlas, lai radošo profesiju pārstāvji kļūtu par saiti, radītu saikni starp radošumu un cilvēkiem, saplūstot vienotā organismā, kas ļautu visiem darboties saskaņoti, kopā realizēt mērķus un veidot pilsētu par vidi, kurā justies kā mājās – būt mīlētam, atbalstītam un apčubinātam. Dialogs, idejas un kustība ir tie "produkti", ko iecerēts panākt ar šādām sarunām, kurās aicināts piedalīties ikviens interesents.

Pasākuma ilgums – aptuveni divas stundas ar tējas vai kafijas pauzi pa starpu. Līdzi – labs noskaņojums un vēlme "mutuļot".