Ceturtdien, 15.jūnijā, Liepājas pārstāvniecībā Rīgā, Liepājas tehnoloģiju klasteris un Liepājas pašvaldība rīkoja jau otro Mākslīgā intelekta talantu programmas izlaidumu. Unikālā apmācību programmā talantīgiem jauniešiem no visas Latvijas deviņu mēnešu garumā bija iespēja apgūt visu nepieciešamo, lai varētu sākt mākslīgā intelekta izstrādātāja karjeru. Klātesot talantu programmas vadītājai Agatei Ambultei un programmas mentoriem, deviņiem talantīgiem jauniešiem tika pasniegtas apliecības par sekmīgu programmas apguvi mākslīgā intelekta izstrādē, informē IT projektu vadītājs Nils Kuncītis.

Mākslīgā intelekta talantu programma ir pirmā šāda veida programma Latvijā. Tā tika izveidota Liepājā, lai veicinātu jauno informācijas tehnoloģiju speciālistu sagatavošanu vienā no sarežģītākajām un augstāk apmaksātajām profesijām tehnoloģiju pasaulē. Programma sniedz iespēju jauniešiem apgūt mākslīgā intelekta izstrādi, kā arī izmantot prakses iespējas Latvijas mākslīgā intelekta izstrādes uzņēmumos. Četri no šī gada dalībniekiem jau dosies vasaras praksē uzņēmumā, kur iegūs praktisku pieredzi mākslīgā intelekta izstrādē.

Straujā mākslīgā intelekta tehnoloģijas attīstība, kā arī ar to saistītu rīku izmantošana ikdienā, demonstrē aktualitāti augstajam prasmju pieprasījumam darbam tehnoloģiju nozarē. Mākslīgā intelekta izstrādes prasmes ļaus jauniešiem kļūt ne tikai par pieprasītiem speciālistiem, bet arī piedalīties nākotnes tehnoloģiju procesu izstrādē, kas ietekmēs gan uzņēmējdarbību, gan sabiedrību kopumā.

Deviņu mēnešu garumā dalībnieki saņem visaptverošu apmācību trīs galvenajās jomās: programmēšanā C++ un Python valodās un mākslīgā intelekta izstrādē. Programma vērsta tieši uz praktisko iemaņu apgūšanu. Lekcijās un meistarklasēs nozares speciālisti un pasniedzēji, kuri ikdienā darbojas ar mākslīgā intelekta izstrādi, ne tikai sniedz vērtīgas zināšanas, bet arī palīdz veikt reālu projektu izstrādi. Iegūtās zināšanas dos jauniešiem iespēju veiksmīgi startēt mākslīgā intelekta izstrādē.

Talantīgiem jauniešiem, vecumā no 16 līdz 23 gadiem, līdz 21.augustam ir iespēja pieteikties nākamajai Mākslīgā intelekta talantu programmas grupai, kas uzsāks mācības septembrī. Talantu programma ir bez maksas un tajā tiek uzņemti jaunieši no visas Latvijas ar izciliem sasniegumiem mācībās un olimpiādēs, kuri izturēs atlasi – loģikas testu un pārrunas ar programmas veidotājiem.

Vairāk informācijas par programmu un pieteikšanos atrodama šeit – www.digip.lv/mi-programma

Mākslīgā intelekta talantu programmu īsteno Liepājas tehnoloģiju klasteris sadarbībā ar biedriem, kā arī programmēšanas un mākslīgā intelekta izstrādes profesionāļiem.