1. vieta Adrians Slics (RTU Inženierzinātņu vidusskola). Publicitātes foto

Ar uzvarētāju apbalvošanu Liepājas pārstāvniecībā Rīgā noslēdzās jau trešā Mākslīgā intelekta olimpiāde, kas pulcēja talantīgus jauniešus no visas Latvijas. Mākslīgā intelekta olimpiādi organizēja Liepājas tehnoloģiju klasteris, sadarbībā ar mākslīgā intelekta (MI) uzņēmumiem un profesionāļiem, informē klastera IT projektu vadītājs Nils Kuncītis.

Liepājas tehnoloģiju klasteris olimpiādi rīkoja jau trešo gadu pēc kārtas, pievēršot uzmanību šai jaunajai tehnoloģiju jomai un veicinot interesi par mākslīgā intelekta izstrādi. Mākslīgā intelekta olimpiādē tika aicināti jaunieši ar labām zināšanām informācijas tehnoloģijās un matemātikā, pārbaudot viņu zināšanas trīs dažādās disciplīnās – matemātikā, informātikā un dziļajā mašīnmācīšanās procesā (deep learning).  Uzdevumus bija iespējams izpildīt ar dažādām pieejām, tā noskaidrojot arī jauniešu radošo pieeju uzdevumu risināšanā.

24.martā Liepājas pārstāvniecībā Rīgā tik apbalvoti pirmo trīs vietu ieguvēji, kas šoreiz visi nākuši no Rīgas skolām:
1. vieta Adrians Slics (RTU Inženierzinātņu vidusskola);
2. vieta Raivo Logins (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija);
3. vieta Kristers Katkevičs-Čirkovs (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija).

Jaunieši tika pie vērtīgām balvām no olimpiādes atbalstītājiem – tehnoloģiju uzņēmumiem "Giraffe360" un "ASYA.AI", kā arī Liepājas valstspilsētas pašvaldības un Liepājas Universitātes.

Kopumā Mākslīgā intelekta olimpiādei pieteicās vairāk kā 40 jaunieši no visas Latvijas, kam šī bija iespēja iemācīties ko jaunu – pirms olimpiādes tika organizēta konsultācija, dodot praktiskas prasmes un sagatavojot uzdevumu veiksmīgai izpildei. Skolēni varēja pārbaudīt savas zināšanas un sagatavot sevi iespējamai turpmākai karjerai tehnoloģiju jomā mākslīgā intelekta izstrādē.

Mākslīgā intelekta risinājumi un rīki jau skaļi sevi ir pieteikuši publiski un pieprasījums pēc speciālistiem šajā jomā tikai augs. Arī jauniešiem, kuri nepiedalījās olimpiādē, ir iespēja apgūt MI izstrādi padziļināti un sākt karjeru šajā jomā, apgūstot intensīvu praktisko apmācību kursu Mākslīgā intelekta talantu programmu. Programmu īsteno Liepājas tehnoloģiju klasteris, sadarbībā ar nozares uzņēmumiem, un tā paredzēta jauniešiem vecumā no 18 līdz 23 gadiem ar sasniegumiem informācijas tehnoloģijās, kā arī eksaktajos mācību priekšmetos. Pieteikties iespējams līdz pat augustam, un programma mācību gada garumā, paralēli mācībām, dos iespēju sagatavoties jau profesionālai karjerai mākslīgā intelekta izstrādē.

Vairāk par Mākslīgā intelekta talantu programmu iespējams uzzināt šeit: www.digip.lv/mi-programma