Kā vēsta Liepājnieku biogrāfiskā vārdnīca, pirms 70 gadiem pakārts vācu armijas ģenerālleitnants Albrehts Dižons Montetons, bijis Liepājas cietokšņa komandants.

Militārais darbinieks, ģenerālleitnants, kara noziedznieks, vācu armijas ģenerāļa dēls, barons Albrehts Dižons fon Montetons dzimis 1887.gada 8.decembrī Bernburgā.

Sieva grāfiene Margarete fon Šulenburga–Nordšteimke. Montetons cēlies no senas un ievērojamas franču aristokrātu dzimtas, kuras senči 1717.gadā pārcēlās no Francijas uz Prūsiju.

Beidzis kara skolu, piedalījies 1.pasaules karā, studējis Ģenerālštāba akadēmijā. Kopš 1933.gada strādāja Vācijas Kara ministrijā. Vadījis kavalērijas nodaļu, tad korpusa komandiera adjutants, pulka komandieris, divīzijas komandieris. No leitnanta līdz ģenerālim.

Otrā Pasaules kara laikā 1944.gada oktobrī nozīmēts par Liepājas cietokšņa komandantu. Izcēlies ar nežēlību. Devis pavēli padotajiem: "Nevienu karavīru nevar sodīt par to, ka viņš pārāk bargi apgājies ar padomju cilvēkiem."

1945.gada 9.maijā Liepājā padevies gūstā. Viņa štābs un dzīvoklis atradās Graudu ielā 27/29.

1946.gada 3.februārī Rīgā publiski izpildīts nāvessods, pakarot Uzvaras laukumā kopā ar vēl sešiem nacistiskās Vācijas ģenerāļiem