Ne pašvaldības policija, ne SIA "Komunālā pārvalde" nezina, kas Dīķa ielā pie nama Graudu 27/29 uz ielas ar baltu krāsu uzzīmējis automašīnu stāvēšanas marķējumu.

Kā portālam apgalvajo "Komunālās pārvaldes" sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls, tas ir izdarīts patvaļīgi. Šāda veida darbus mūsu pilsētā veic tieši "Komunālā pārvalde", pēc tam, kad tie saskaņoti ar atbildīgajām struktūrām pašvaldībā, taču šoreiz nekas domē nav saskaņots, zināja teikt Štāls.

Graudu ielas un Dīķa ielas krustojums pie nama Graudu ielā 27/29, kuram pretim (Dīķa 11) atrodas Liepājas partijas birojs, jau sen ir pārvērties par automašīnu apstāšanās un stāvēšanas tiesiskā nihilisma zonu. Ja citur pilsētā pašvaldības policija ir naska uz soda kvīts izrakstīšanu par automašīnas novietošanu neatļautā vietā, tad pie nama Graudu 27/29 gadiem var nesodīti stāvēt, cik nepareizi un cik ilgi auto īpašnieks grib. To apliecina pašvaldības policijas preses pārstāvja Kaspara Vārpiņa sniegtā sankciju statistika – 2013.gadā tur sastādīti tikai trīs protokoli, 2014.gadā – četri, bet 2015.gadā... viens.

Neskatoties uz to, ka darba dienās automašīnas tur novietotas, pārkāpjot likumu, no rīta līdz vakaram, pašvaldības policijas patruļas šo vietu ignorē. Lasītāji var tikai minēt, kādēļ tas tā notiek.

Ir skaidrs, ka pie tik milzīga nama autostāvvietu ir par maz. Taču tādu vietu Liepājā ir daudz, un tas nedod pamatu likumu ignorēšanai.

Pirms portāls par šo vietu uzdeva jautājumus pašvaldības policijai un "Komunālajai pārvaldei", neviens par kaut kādu autostāvvietas sakārtošanu un "legalizēšanu" par nedomāja. Pēc jautājumiem sākās rosība.

Kaspars Vārpiņš: "Pēc mūsu rīcībā esošās informācijas, 29.aprīlī minētā ceļa pārvaldītājs, saskaņojot ar "Latvijas Valsts" ceļiem, papildus uz brauktuves uzkrāsotajām līnijām, uzstādīs arī zīmi Nr.537 "Stāvvieta" ar papildzīmi Nr.834 "Transportlīdzekļa novietojuma veids stāvvietā"." Kurš ir "ceļa pārvaldītājs", viņš nemācēja teikt.

Aigars Štāls: "Gan stāvvietu, gan citu ceļa satiksmes organizācijas risinājumu ieviešanu var veikt ceļa un ielu valdītājs (īpašnieks), Liepājas pilsētā – SIA "Komunālā pārvalde". Tāpēc SIA "Komunālā pārvaldes" speciālisti apsekos auto novietni un izvērtēs esošo satiksmes organizāciju Dīķu ielā. [..] Ar esošās situācijas izvērtēšanu mēs nedomājam izmeklēšanas darbības par to, kas tur ir uzvilcis kādas puslīnijas, bet gan analīzi, kā vislabāk izveidot/izvietot visus nepieciešamos apzīmējumus un ceļa satiksmes zīmes."

Sakārtot šo vietu noteikti vajag. Bet kā to izdarīt, ja pašvaldība pat nezina, kurš uz ielas patvarīgi izveidojis autostāvvietas, un negrib zināt, kurš to izdarījis?