Pārbaudot 14.Saeimas vēlēšanās startējušo partiju un to apvienību ieņēmumu un izdevumu deklarācijas, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pie administratīvās atbildības saucis 11 politiskos spēkus, piemērojot tiem kopumā 5070 eiro naudas sodu, kā arī vienai partijai izteikt aizrādījumu.

KNAB pārbaudīja 19 partiju un to apvienību ieņēmumu un izdevumu deklarācijās norādīto informāciju, un lielākie sodi piemēroti partijām "Stabilitātei!" un "Latvijas pirmajā vietā" (LPV).

Sodīts arī "Apvienotais saraksts", ko veido Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu apvienība un Liepājas partija. KNAB secinājis, ka deklarācijā nav norādīti izdevumi kopsummā par 3669 eiro, kas saistīti ar priekšvēlēšanu aģitācijas izvietošanu laikrakstos un publiskajās vietās. Šai partiju apvienībai piemērots 400 eiro administratīvais sods.

Papildus KNAB konstatēja deviņus gadījumus, kad ar partijām nesaistītas personas pārkāpa Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā noteikto aģitācijas kārtību, un četrus gadījumus, kad notikusi administratīvo resursu izmantošana priekšvēlēšanu aģitācijas mērķiem.