Sēžot ar Ivaru "Promenādes" vestibilā un malkojot  Krimas sarkanvīnu un vērojot aizejošo sniegu kanālmalā, atcerējāmies, ka  drīz Liepājas mākslas un dizaina vidusskolā Liepājas Saimniekiem – "Liepājas partijai" – būs ikgadējais kongress.


Malkojot kārtējo  vīna glāzi, mēs iesākumā gribētu izteikt siltus ceļa vārdus šim kongresam. Ievads šiem ceļa vārdiem būtu "brežņeviski" nenomākt sevi ar uzslavām, bet vairāk palūkoties realitātē un biežāk  "nebiedriski" pakritizēt sevi. Tās būtu arī dziedējošas zāles politiskam narcisismam un veicinātu pilsētas attīstību.


Mēs kā vēlētāji un cilvēku pazinēji gribētu uzdrošināties  šim kongresam ieteikt arī dažus, pēc mūsu domām, veselīgus vēlējumus un priekšlikumus, jo, mūsuprāt, tās lietas valstī neiet, kā vajag. Mūsuprāt, kongresā biedriem vajadzētu nolemt ieteikt Apvienotajam sarakstam nomainīt mūsu tagadējo veselības ministri Līgu Menģelsoni, kura vēl līdz šim neko konkrētu savā darba karjerā nav veikusi, ja neskaita aktīvu butaforisku darbošanos Latvijas darba devēju konfederācijā, kurā  atalgojums rodas tikai no biedru naudām. Un reāli sausais atlikums no šīs organizācijas ir virtuāls. Runājot botāniskās līdzībās, mēs Līgu labsirdīgi varētu nosaukt par tādu kā āmuļmammu. Un varētu viņai diskrēti dot padomu:  lai dabūtu no Kariņa daudz vairāk naudas veselībai bez reālu reformu veikšanas, vajag noorganizēt Latvijai kādu maisu no Uhaņas  ar kovida vīrusiem… Un tad nauda, mūsuprāt, korumpētajā un nejēgu vadītajā veselības sistēmā  kādu laiku netrūktu.


Un vēl mēs kā liepājnieki kongresam ieteiktu izvērtēt mūsu pilsētas lieluzņēmēja un domu giganta Ulda Pīlēna gļēvulīgo novēršanos no Apvienotā saraksta. Jo tas varētu iedragāt arī Liepājas partijas reputāciju.