Sestdien, 18. maijā, koncertzāles "Lielais dzintars" telpās uz kārtējo kongresu pulcējās ap 100 "Liepājas partijas" biedru un atbalstītāju.

Partijas biedri pulcējās, lai kongresā iepazītos ar vēlēšanu programmas atskaites ziņojumu un izvērtētu divos gados paveikto, uzklausītu partijas vadības redzējumu turpmākajam darbam un izraudzītu partijas vadību nākamajam posmam, portālu informēja Liepājas partijas biroja vadītāja Dace Gruntmane.

Par partijas priekšsēdētāju ievēlēts Uldis Sesks, par līdzpriekšsēdētājiem – Gunārs Ansiņš un Helvijs Valcis. Jaunajā partijas valdē apstiprināti Kristīne Niedre-Lathere, Edvīns Striks, Dace Kārkla, Oskars Arnolds Dombrovskis, Nataļja Vecvagare, Uldis Hmieļevskis.

"Kongress ir atskaites brīdis, lai biedri satiktos, apspriestos un vienotos, kādu ceļu, virzienu partija sev noteiktu. Jāatskatās uz sasniegto un jānosaka uzdevumi atbilstoši šī laika politiskajai situācijai valstī, sabiedrības noskaņojumam," uzrunājot "Liepājas partijas" biedrus uzsvēra Sesks. "Mūsu politika vienmēr ir bijusi balstīta ne uz skaļiem saukļiem un populistiskiem solījumiem, bet darbiem."

Padarīto, vēl plānoto un iekavēto, bet izpildāmo darbu sarakstā Valcis izcēla uzdevumus, ko partija solīja vēlētājiem priekšvēlēšanu programmā – tādus kā tenisa halles būvniecība, Sv.Trīsvienības baznīcas rekonstrukcija, bērnudārzu rindu mazināšana, Lielās ielas un Tramvaju tilta rekonstrukcija, mikrorajonu labiekārtošana, lidostas attīstība, sociālā atbalsta sistēmas pilnveidošana liepājniekiem, kultūras pasākumu piedāvājuma daudzveidošana u.c.

Ansiņš prezentēja pilsētvides ideju īstenošanu, pateicoties pašu liepājnieku līdzdalībai. "Liepāja pēdējo gadu laikā lielāku akcentu likusi uz infrastruktūras projektu īstenošanu – transporta, pilsētvides, veselības un energoefektivitātes jomās, kas devuši pilsētai gan vizuāli pievilcīgus risinājumus, gan aktualizējuši un sakārtojuši mūsdienīgas pilsētas saimnieciskās dzīves organizāciju," skaidroja Ansiņš.

Kongresa ietvaros ar savu redzējumu uz reģionālo politiku un atskatu uz iepriekšējās valdības darbu dalījās 13. Saeimas deputāte Dana Reizniece-Ozola un "Liepājas partijas" biedrs, bijušais premjerministrs Māris Kučinskis.

Kongresa noslēgumā partijas priekšsēdētājs Uldis Sesks uzsvēra, ka šis ir īpaši svarīgs laiks partijas nākotnei. "Liepājas vēlētāji nemainīgi savu balsu vairākumu ir atdevuši tieši "Liepājas partijai", uzticējušies, bijuši prasīgi un vienmēr sekojuši līdzi norisēm Liepājas politikā. Jau šobrīd partijas darbā jāiesaista arvien vairāk jaunu cilvēku, kuru redzējums var pārvarēt tuvāko četru vai divu gadu robežu."   

Mediji uz kongresu nebija aicināti.