Latvijas Zaļā partija (LZP) sestdien ārkārtas kongresā nolēma pievienoties LZP, Latvijas Reģionu apvienības (LRA), Liepājas partijas (LP) un uzņēmēja Ulda Pīlēna biedrības apvienotajam sarakstam 14.Saeimas vēlēšanām, ziņo aģentūra LETA.


Par iestāšanos topošajā partiju apvienībā no 269 saņemtajiem biļeteniem "par" saņemtas 255 balsis, "pret" bija 13 balsis, bet viens biļetens bija nederīgs.


LZP lēmumā norādīts, ka partiju apvienības pagaidu nosaukums ir "Reģionu spēks".


Pirms tam LZP sestdien kongresā nolēma izstāties no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS).


Latvijas Zaļā partijas (LZP), Latvijas Reģionu apvienības (LRA), Liepājas partijas (LP) un uzņēmēja Ulda Pīlēna biedrības apvienotajam sarakstam būs raiti jāstrādā, lai iedzīvotāji varētu to iepazīt kā vienotu politisku spēku ar skaidru vīziju par Latvijas attīstību vismaz tuvākajiem desmit gadiem, sestdien LZP kongresā sacīja LP pārstāvis, Saeimas deputāts Māris Kučinskis.

Politiķis norādīja, ka visām apvienotā saraksta partijām ir stiprās puses, tostarp LZP stiprā puse ir iestāšanās par tīras vides saglabāšanu, CO2 izmešanu samazināšanu, atjaunojamās elektroenerģijas un citu zaļo tehnoloģiju ieviešanu.

Kučinskis atzīmēja, ka līdz šim, esot Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) sastāvā, daudzas jaudīgas LZP zaļās idejas palika nepamanītas.
Ideālā variantā katra no jaunās apvienības partijām varēs veidot savu identitāti un iekļaut to kopējā apvienības idejā, un nav šaubu, ka LZP būs viens no apvienotā politiskā spēka stūrakmeņiem, pauda politiķis. Kučinskis arī aicināja neklausīties nelabvēļu runās un apmelojumos.

Vienlaikus Pīlēns kongresā minēja, ka topošajai biedrībai pievienosies ārsti, inženieri, juristi, militārie un iekšlietu speciālisti.

Biedrību plānots dibināt jūnija beigās, aģentūrai LETA pastāstīja uzņēmējs.

Pīlēns paredz, ka vēl arī citas partijas pievienosies biedrības, LZP, LRA un LP veidotajam apvienotajam sarakstam 14.Saeimas vēlēšanās, veidojot profesionālu un reģionālu spēku.

Viņš pauda viedokli, ka Latvija pēdējā laikā ir palielinājusi atpalicību, tāpat iedzīvotājiem nākas saskarties ar cenu sadārdzināšanos visos sektoros. Tā ir viena no problēmām, kas būs jārisina topošā apvienotā saraksta pārstāvjiem, norādīja Pīlēns.


Kopīgā sadarbībā Latvijas Reģionu apvienība (LRA) un Latvijas Zaļā partija (LZP) kļūs par ietekmīgāko reģionālo spēku Latvijā, sestdien LZP kongresā pauda LRA līderis Edvards Smiltēns.

Viņš uzsvēra, ka abas partijas nav jāiepazīstina, jo ir strādājušas līdztekus gadiem, tostarp īpaši pašvaldību līmenī.

Tāpat Smiltēns pauda, ka jaunā saraksta partiju sinerģija ar dažādām pieredzēm spēs apvienot sabiedrību.

Politiķis norādīja, ka pēc šodienas LZP kongresa sekos Liepājas partijas (LP) kongress, bezpartejiskās biedrības dibināšana un partiju un biedrības apvienošanās kongress.

Tāpat politiķis uzsvēra, ka topošajam apvienotajam sarakstam jāspēj uzņemties atbildību un nedrīkst "neaizlidot arogances padebešos".

Smiltēns arī atzīmēja, ka būs kopā jāstrādā, lai cilvēki justos droši un pasargāti un viņiem nebūtu jākrīt izmisumā ārējo draudu vai straujā inflācijas kāpuma dēļ.

Jau vēstīts, ka maijā tika paziņots par LZP, LRA, LP un Pīlēna vēl topošās biedrības veidoto jauno politisko platformu.


14.Saeimas vēlēšanas paredzētas oktobra pirmajā dienā.