Vairākus gadus pēc "Liepājnieku biogrāfiskās vārdnīcas" izdošanas gan liepājniekiem, gan citiem interesentiem ir radīta iespēja ar grāmatā apkopoto saturu iepazīties arī virtuālajā vidē.

Pirms sešiem gadiem, kad iznāca grāmata "Liepājnieku biogrāfiskā vārdnīca", Viljara un Zigrīdas Toomu daudzu gadu darbs kļuva pieejams plašākai publikai. Ilgs bijis arī ceļš līdz grāmatas satura digitalizācijai, tomēr tagad, ar Liepājas Kultūras pārvaldes finansiālu atbalstu vārdnīcas šķirkļi digitālā formātā pieejami katram portāla irliepaja.lv lasītājam sadaļā "Saknes" (arī apakšsadaļās "Uzvārdi", "Saraksti").

"Liepājnieku biogrāfiskā vārdnīca" apkopo informāciju par cilvēkiem, kas tā vai citādi bijuši nozīmīgi Liepājai, kuru dzīvēs Liepājai ir nozīmīga vieta vai kuri ir dzimuši Liepājā. No laika, kad Liepāja vēl nebija pilsēta, līdz mūsdienām vārdnīcas šķirkļos var satikt cilvēkus, kas stāsta par dažādiem laikiem un ir dažādu laikmetu zīmes. Dzīve ir mainīga, un "Liepājnieku biogrāfiskās vārdnīcas" digitālā versija ir iespēja sekot līdzi pārmaiņām un atzīmēt tās.

Grāmatas autori veltīja daudz laika idejas īstenošanai, un daudz laika ir veltīts arī vārdnīcas digitalizēšanai. Tomēr, tāpat kā Liepāja, vārdnīca nav pabeigta. Tā mainās un pārveidojas, un katram, kurš pamana nepilnības vai kļūdas, ir lieliska iespēja par tām informēt (piemēram, rakstot uz info@irliepaja.lv), lai pārmaiņas būtu uz labu.

Digitālās versijas veidošanai izmantota "Liepājnieku biogrāfiskā vārdnīca" (1583 personas), pēc grāmatas iznākšanas elektroniski saņemtie papildinājumi no dažādiem avotiem, kā arī publiski pieejamā informācija par šķirkļos minētajiem cilvēkiem.