Centralizētā siltumapgāde pašlaik vēl netiek nodrošināta trijās "Liepājas namu apsaimniekotājs" pārziņā esošajās ēkās, no kurām vienā apkure nav pieslēgta parādu dēļ.

Tā "Rietumu Radio" informēja uzņēmuma vadītājs Artis Rimma, raksta LETA.

Kā skaidroja Rimma, divos namos, kur centralizētā apkure nav pieslēgta, ir alternatīvā jeb malkas apkure, un centralizēto apkuri šo namu iedzīvotāji vēlas pieslēgt, kad sāksies lielāks sals.

Savukārt daudzdzīvokļu namā Kūrmājas prospektā 23, kuru uzņēmums apsaimniekošanā pārņēma šovasar, siltumpadevi nenodrošina parādu dēļ, kas izveidojušies iepriekšējās apkures sezonās. "Namā ir uzstādīts autonoms gāzes apkures katls, taču iedzīvotāju parādu dēļ uzņēmums "Latvijas gāze" ir pārtraucis kurināmā piegādi," skaidro Rimma. Viņš paredz, ka šonedēļ izdosies rast šīs problēmas risinājumu un apkuri namam varētu pieslēgt nākamnedēļ.

Uzņēmuma "Liepājas namu apsaimniekotājs" klientu apmaksas procents par iepriekšējās sezonās saņemto siltumu pašlaik ir 96,5%. Kā atzina Rimma, salīdzinot ar laika periodu pirms trīs gadiem, kad uzņēmums tika izveidots, situācija ir uzlabojusies - tad apmaksas procents bijis 92%.

Kā atzina, Rimma, "arī šie nesamaksātie 3,5% ir pietiekami liela summa", un, lai norēķinātos ar siltuma piegādātājiem, uzņēmums ir spiests aizņemties naudu bankās, ko pēc tam plāno atgūt no parādniekiem.

Centralizētā apkure Liepājā vēl nav pieslēgta pieciem uzņēmuma "Remaks" apsaimniekošanā esošajiem namiem.

"Liepājas namu apsaimniekotājs" ir lielākais ēku apsaimniekotājs pilsētā. Tā pārziņā ir 680 ēku, no kurām 275 ir centralizētā siltumapgāde.